$
אינטרנט

ה-FBI תסייע לפייסבוק לחקור את הפריצה לשרתיה

מומחי הסוכנות ינתחו את הפריצה, אשר על פי מספר הערכות דומה להתקפות שבוצעו לאחרונה מסין על אתרים כטוויטר. ראש מחלקת האבטחה בפייסבוק הגדיר את ההתקפה כמתוחכמת באופן מיוחד

הראל עילם 14:4018.02.13
סוכנות ה-FBI תשתף פעולה עם הנהלת פייסבוק באיתור ההאקרים שביצעו את ההתקפה על שרתי הרשת החברתית. כך דיווח ה-"סן פרנסיסקו כרוניקל". פייסבוק היא זו שפנתה לסוכנות בבקשה לסיוע.
הרשת החברתית הגדולה בעולם גילתה את החדירה לפני כחודש, ודיווחה על כך בעמוד האבטחה שלה לפני מספר ימים. היא אמרה כי המידע המוצפן ומאגר נתוני המשתמשים לא דלף החוצה וגם מערך האבטחה שלה לא נפגע. לפי פייסבוק, חוקרי ה-FBI אישרו את המסקנות.

 

המקור: סין?

 

לפי ג'ו סאליבן, ראש מחלקת האבטחה בפייסבוק, ההאקרים התקינו רוגלות על ידי הזרקת HTML לאתר מזויף שפנה למפתחי פייסבוק. הרוגלות השתמשו בפירצת אבטחה בג'אווה ובדרך זו הצליחו להדביק מספר מחשבים ניידים של עובדי הרשת החברתית. משם, הצליחו לקבל גישה לפרטי העובדים - ואז למערכת פייסבוק עצמה, שם הנוזקה התגלתה ונעצרה לפני שהצליחה לקבל גישה אל שרתי החברה.

 

סאליבן הגדיר את ההתקפה כ"מתוחכמת", ומסוג שעד כה לא נחשף או נראה. לפי ה"וול סטריט ג'ורנל", אופי ההתקפות תואם את זה של ניסיונות פריצה שמקורם בסין - אך אין בשלב זה ראיות שמוכיחות כי סין אשמה בניסיון הפריצה האחרון. סאליבן הוסיף כי מספר חברות נוספות הותקפו על ידי אותה נוזקה, ביניהן טוויטר. דובר הרשת החברתית המתחרה אישר כי 250 אלף חשבונות טוויטר אכן נפגעו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x