$
אינטרנט

ביי ביי מסנג'ר, שלום לך סקייפ

מיקרוסופט החלה בקידום סקייפ, שקנתה ב-2011 ב-8.5 מיליארד דולר. סקייפ תהפוך למותג הצ'אט של מיקרוסופט ותוך כדי תזכה למספר שדרוגים ביכולות, מיקרוסופט תחל בהגירת משתמשי המסנג'ר החל מאפריל הקרוב

רפאל קאהאן 14:1116.02.13

מיקרוסופט מתכוננת להתחיל בהגירה של משתמשי המסנג'ר שלה לתוכנת סקייפ החל מה-8 באפריל הקרוב, כך על פי דיווח של אתר הטכנולוגיה The Verge. העברת המשתמשים אמורה להסתיים ב-30 באפריל. הכוונה להעביר את המשתמשים כבר דווחה לפני מספר חודשים, ועכשיו מיקרוסופט מתחילה לממש אותו. 

 

העברת המשתמשים תלווה בביטול האפשרות של משתמשי המסנג'ר הוותיק להתחבר בכל העולם למעט סין. מעתה ואילך רק פלטפורמת סקייפ המאוחדת תשמש לשירותי צ'אט, טלפוניה ושיחות וידאו.

 

מדובר על צעד משמעותי מצידה של מיקרוסופט, שהחלה במהלך הרוחבי על מנת לאחד את פלטפורמות התקשורת שלה. קניית סקייפ בסכום דמיוני של כ-8.5 מיליארד דולר ב-2011 הייתה אחת ההשקעות הגדולות של הענקית מרדמונד, אולם עד היום לא הצליחה מיקרוסופט לתרגם את הקניה למהלך מסחרי קונקרטי.

 

בנוסף, במיקרוסופט יכולים להתגאות בכך שתעבורת הרשת של סקייפ מייצגת כשליש מתעבורת הטלפוניה הגלובלית.

 

על פי מחקר שנערך על ידי חברת TeleGeography, משתמשי סקייפ השתמשו בכ-167 מיליארד דקות שיחה ווידאו בשנת 2012, מדובר על עלייה של כ-44% ביחס לשנת 2011 ובעיקר על הכפלה של כמעט פי שניים בכמות השיחות ביחס לעליית התעבורה של כל חברות הטלפוניה המסורתיות בעולם יחדיו.

 

במיקרוסופט החליטו גם להשיק סוף-סוף את שירות הודעות הוידאו החדש של סקייפ. השירות שכרגע נמצא בהרצה, יהיה זמין בהתחלה למשתמשי מק, iOS ואנדרואיד בלבד. השירות יספק אפשרות למשלוח הודעת וידאו מוקלטת על ידי המצלמה של המכשיר עליו מותקנת האפליקציה, ההודעה תגיע בין אם המקבל נמצא אונליין או לא ותופיע כחלק מזרם הודעות הצ'אט באפליקציה.

 

במיקרוסופט הבטיחו כי גם משתמשי ווינדוס יזכו בקרוב לאפשרות הזו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x