$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

אנו מפסיקים את שידור התוכנית בשל תחיית המתים

האקר פרץ אל מערכת שידורי החירום בארה"ב והכריז על אפוקליפסת זומבים. אזרחי מדינת מונטנה התבקשו להישאר בבתיהם ולא לבוא במגע עם המתים המהלכים. "מלחמת העולמות", גרסת 2013?

הראל עילם 13:2912.02.13
תחיית המתים בארה"ב: במה שיוגדר כאחת המתיחות הציבוריות המשעשעות ביותר בשנים האחרונות, האקר לא ידוע פרץ למערכת שידורי החירום של מדינת מונטנה והצליח לשדר לשעה קלה הודעה אותנטית למראה - אשר הזהירה את הצופים מפני פלישת זומבים אוכלי אדם.

"אזרחים באזור מדווחים כי גופות מתות קמות מקבריהם ותוקפות את החיים. אנא עקבו אחר המידע על המסך. אל תנסו להתקרב לגופות, מכיוון שהן מסוכנות" נאמר בהודעה, שהועברה בקול לקוני ומוצלח להפליא.

 

המסר קטע אמש (ב') את שידור תוכנית האירוח Steve Wilkos Show, שדנה בנושא החשוב ללא ספק של "בני נוער שקרנים". התוכנית מוקרנת במספר מחוזות במונטנה, דרך תחנת הטלוויזיה המקומית KRTV. אלפי אנשים נחשפו להודעה וחלקם התקשר בבהלה למשטרה וביקש פרטים נוספים.

 

הציבור מתבקש להתרחק מהזומבים ולהישאר בבתים הציבור מתבקש להתרחק מהזומבים ולהישאר בבתים צילום: רויטרס

 

הנהלת התחנה הבחינה בפריצה בתוך מספר דקות, חסמה את ההאקר ופרסמה התנצלות פומבית. לא ברור מדוע בחר ההאקר להפיץ מסר של פלישת הזומבים בדיוק במהלך תוכנית הטלוויזיה הזו. יתכן שמדובר בקמפיין גרילה קיצוני לקידום סדרת הטלוויזיה The Walking Dead או סרט האקשן החדש המבוסס על הספר בעל אותו שם, World War Z.

 

שידור החירום הנ"ל השיג השפעה זעומה ביחס למתיחה המפורסמת של אורסון וולס על פלישת חייזרים מ-1938 - במסגרתה העביר בתסכית רדיו דיווחים על נחיתת צבא כיבוש מהמאדים - אשר התבססו על ספר של ה.ג. וולס. במקרה ההוא, רבבות אמריקאים ברחו מבתיהם והמשמר הלאומי של ארה"ב אף הוזעק להילחם בפולשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x