$
חדשות טכנולוגיה

גוגל רוצה שדה תעופה משלה

החברה נמצאת כעת במגעים להקמת טרמינל עסקי ונפרד בשדה התעופה הבינלאומי בסן חוזה, ליד המטה המרכזי במאונטיין ויו. היא כבר מחזיקה בצי של שמונה מטוסי סילון

הראל עילם 11:3309.02.13
גוגל מתכוונת להשקיע 82 מיליון דולר בהקמת טרמינל תעופה בינלאומי עסקי ונפרד שישרת את מנהליה ואורחיה, ויוכל לקבל גם מטוסי סילון גדולים במיוחד מסוג בואינג-747 ו-767. כך דיווח במהלך סוף השבוע המקומון Mercury News, על בסיס הצעה שהוגשה לעיריית סן חוזה.

 

ההצעה מפרטת טרמינל שיפרס על פני 117 דונם, עם 31 דונם שיוקצו לשטחי משרדים וחנויות, ו-61 דונם המיועדים להאנגרים, שם גם יאוחסן צי המטוסים הפרטיים של בכירי גוגל. כל האזור יוחכר לתקופה של לפחות חמישים שנה, על פני הצד המערבי של שדה התעופה הבינלאומי מינטה, בסן חוזה קליפורניה.

 

מדובר בפרויקט משותף של חברת התעופה הבריטית Signature Aviation והחברה האמריקאית הפרטית Blue City Holdings San Jose LLC, קבוצת אחזקות המטפלת בשמונה הטוסים פרטיים השייכים ללארי פייג', סרגי ברין ואריק שמידט. ההצעה הוגשה להנהלת שדה התעופה שכבר בחרה בה, והעבירה אותה לעיריית סן חוזה שאמורה להצביע עליה באפריל הקרוב. ויליאם שרי, ראש שדה התעופה, אמר כי הוא העדיף את ההצעה של גוגל בגלל האפשרות שהיא תייצר עשרות מקומות עבודה בטווח הארוך.

 

המבנה ההיסטורי בשדה התעופה מופט. גוגל מעורבת גם שם המבנה ההיסטורי בשדה התעופה מופט. גוגל מעורבת גם שם צילום: בלומברג

 

שדה התעופה מינטה נמצא רק 15 קילומטר מהמטה המרכזי של גוגל במאונטיין ויו, וממותג כ"שדה התעופה של עמק הסיליקון". יותר מ-8 מיליון איש עוברים דרכו מדי שנה, והוא בין חמישים שדות התעופה הפעילים בארצות הברית. למרות זאת, השדה סובל מהאטה כלכלית בשנים האחרונות. גוגל פנתה להנהלת השדה כבר ב-2005 בבקשה לחכור שטח למטוסיהם, אבל אז הבקשה נדחתה.

 

גוגל גם מעורבת בשדה תעופה נוסף וקטן יותר - מופט, שדה צבאי של NASA והצי האמריקאי, הממוקם רק קילומטר ממשרדי גוגל. שמידט הציע לפני כשנתיים לשפץ את "הנגר 1", מבנה היסטורי ממנו יצאו טיסות הזפלינים האמריקאיות הראשונות. יו"ר גוגל הציע לשפץ את ההנגר עבור 33 מיליון דולר בתמורה לאחסון מטוסי החברה שם. הנהלת סוכנות החלל אישרה את העסקה לפני מספר חודשים, ולא ידוע כעת האם היא תשפיע על התוכנית הנפרדת לשדה התעופה בסן חוזה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x