$
פטנטים וקניין רוחני

תדפיס לי שמלה

בשבוע האופנה בפאריס הוצגה שמלה שהודפסה במדפסת תלת מימד של סטרטסיס. האם בעתיד נדפיס לנו בגדים בבית?

עוזי בלומר 10:5015.02.13
"מדפסות תלת ממד הן המהפכה הטכנולוגית הגדולה ביותר מאז מרוץ החלל", כך הכריז השבוע נשיא ארה"ב ברק אובמה בנאום לאומה.

 

עתידנים רבים מיהרו להגדיר את מדפסת התלת ממד כמחוללת המהפכה התעשייתית השנייה, שיכולה לשנות את הכלכלה הגלובלית ולהחזיר את הייצור בחזרה לבתי העסק הקטנים והמקומיים. הטכנולוגיה החדשה נכנסה לרשימת עשרת הטרנדים החשובים ביותר בעשור הקרוב, של "ניו יורק טיימס" ו"פורבס".

 

 

אבל המהפכה כבר כאן, גם אם היא לא מתחילה בחלל, אלא דווקא בשמלה. מי שנכח בשבוע האופנה שהתקיים באחרונה בפריס לא היה צריך לשמוע את אובמה כדי להבין את גודל המהפכה. הוצגה שם, לראשונה בהיסטוריה, שמלה שיוצרה באמצעות מדפסת.

 

מעצבת-העל ההולנדית איריס ואן הרפן, ופרופ' נרי אוקסמן מ-MIT, הציגו בשבוע האופנה בפריס, סט יוצא דופן של חצאית ועליונית שיוצרו במדפסת התלת-ממדית של החברה הישראלית סטרטסיס (Stratasys).

 

הטכנולוגיות הייחודיות של סטרטסיס, המשלבות מגוון חומרי הדפסה, רכים וקשים, אפשרו לייצר ביגוד גמיש שעונה לטקסטורה שהוגדרה ע"י המעצבת איריס ואן הרפן.

 

החברה נוצרה ממיזוג החברה הישראלית אובג'ט, והחברה האמריקנית סטרטסיס. עסקת המיזוג נחתמה באפריל 2012 , אז עמד שוויה של אובג'ט על 765 מיליון דולר, אולם מאז החתימה על ההסכם זינק שוויה, לכ-1.6 מיליארד דולר. שווי החברה אחרי המיזוג יעמוד על כ- 3 מיליארד דולר.

 

בין לקוחותיה של החברה בתחומי התעשיה השונים: יצרנית הציוד הרפואי בוסטון סיינטיפיק, ענקית הצעצועים האסברו, בלאק אנד דקר, אדידס, פולקסווגן ועוד. החברה משרתת חברות שמעוניינות לפתח במהירות אבות טיפוס למוצרים. המדפסת התלת ממדית חוסכת זמן וכסף רב בתהליך הפיתוח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x