$
מכשירים ומדריכים

בלקברי: ה-Z10 הוא להיט מכירות מפתיע

המכשיר החדש שבר את שיאי המכירות שהשיגו קודמיו, לטענת החברה. עם זאת, עתידה של בלקברי עדיין נראה קודר למדי, בהיעדר תוכניות להרחבת שירותיה המקוונים

ניצן סדן 10:0307.02.13
מכשיר ה-Z10, סמארטפון הדגל של מערכת ההפעלה החדשה BB10, מציג נתוני מכירות מפתיעים: לפי הודעה שפרסמה בלקברי, קצב המכירות של המכשיר מהיר פי 3 משל דגמים קודמים שהושקו בבריטניה.
לדברי תורסטון היינס, מנכ"ל החברה, קצב המכירות גבוה ב-50% גם משל כל דגם בלקברי שנמכר בקנדה בטווח זמן מקביל. כך, לפי דיווח של אתר cnet מאמש (ד').

 

בלקברי היא לא חברה שמציגה נתוני מכירות מסחררים בימים הראשונים להשקת מכשיריה בדומה לאפל וסמסונג; בעיקר, משום שקהל היעד שלה הוא הלקוח הארגוני ולא הצרכן הקטן. חברות נוהגות להתנסות במכשיר, לבחון אותו ולהתאימו לצרכיהן - מה שלוקח זמן מה ולא מתבטא בנקודת-שיא ספציפית למכירות. לפיכך, מכירות השבוע האחרון הן ללא ספק סימן מעודד עבור בלקברי.

 

מכשיר סטנדרטי למדי, אך בעל קצב מכירות מפתיע. Z10 מכשיר סטנדרטי למדי, אך בעל קצב מכירות מפתיע. Z10

 

ה-Z10 עצמו הוא סמארטפון בעיצוב סטנדרטי למדי, בעל מסך מגע בגודל 4.2 אינץ' ולו רזולוציה של 1,280 על 768 פיקסל – בצפיפות פיקסלים גבוהה מאוד של 351 פיקסלים לאינץ'. עם זאת, אין בו אף תכונה ייחודית או יוצאת דופן למעט מערכת ההפעלה שלו.

 

חשוב לזכור שבלקברי דיווחה על קצב מכירות ולא על יחידות שנמכרו בפועל - מה שלא מאפשר להעריך את מידת הצלחתו בהמשך. מצבה של החברה הוא עדיין בכי רע: בלקברי לא הציגה תוכניות לפתיחת שירות ההודעות הפופולרי שלה, שירותים מקוונים חדשים, קמפיינים לרישיונות תוכנה או מהלך אחר שעשוי לגרום למשקיעים להאמין בה. למעשה, מניית החברה צנחה ביותר מחמישה אחוז במהלך אירוע חשיפת BB10 והמכשירים החדשים שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x