$
אינטרנט

פינטרסט מגייסת כספים לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר

הערכת השווי של הרשת החברתית השלישית בגודלה בעולם היא חריגה למדי, בהתחשב בכך שטרם רשמה הכנסות או הציגה מודל עסקי סדור. עם זאת, מספר משתמשיה עלה ב-400% ב-2012 ולממשק התמונות שלה פוטנציאל עצום בקידום מכירות

הראל עילם 15:2906.02.13

הרשת החברתית מבוססת התמונות פינטרסט נמצאת בימים אלו בתהליך גיוס כספים לפי שווי שוק עצום של 2.5 מיליארד דולר. כך דיווח הבוקר (ד') "וול סטריט ג'ורנל", על בסיס מקורות המקורבים לעניין. לא ידוע כמה כסף החברה מעוניינת לגייס, והיא במגעים עם המשקיעים הקיימים: קרנות ההון סיכון אנדרסן-הורוביץ ובסמר ואתר הסחר היפני Rakuten.

פינטרסט הוא שירות אירוח-תמונות/רשת חברתית שמאפשר למשתמשים לשתף ולסדר תמונות על ידי נעיצתם במעין לוח מודעות וירטואלי. לפני קרוב לשנה, היא גייסה הון על פי הערכת שווי של 1.5 מיליארד דולר, בזמן שיא ההיסטריה סביב החברה לאחר שנודע שהיא הרשת החברתית השלישית בגודלה בעולם.

 

השלישית בגודלה בעולם. פינטרסט השלישית בגודלה בעולם. פינטרסט צילום מסך: boingboing.net

 

אין הכנסות, יש פוטנציאל

 

הערכת השווי חריגה בהתחשב בכך שהחברה עדיין לא רשמה כל הכנסות, או הציגה מודל עסקי מסודר - למרות שגייסה למעלה ממאה מיליון דולר עד כה. לפני מספר חודשים, פייסבוק רכשה את אינסטגרם, הפועלת בתחום דומה לפינטרסט, תמורת סכום של מיליארד דולר - וגם עסקה זו זכתה לביקורת נוקבת מצד התעשייה.

 

הרשת החברתית יכולה לרשום לטובתה לא מעט נכסים, גם אם וירטואליים - לפי חברת המחקר קומסקור, יש כיום כ-48 מיליון משתמשים פעילים בפינטרסט, עליה של 400% לעומת סוף 2011.

 

זינוק של 400% במספר המשתמשים בשנה אחת. פינטרסט זינוק של 400% במספר המשתמשים בשנה אחת. פינטרסט צילום מסך: pinterest.com

 

ההצלחה של החברה הפתיעה את כולם, גם את בן סילברמן, מייסד החברה הצעיר. "רוב השנה האחרונה פשוט ניסיתי להתמודד עם הצמיחה, והשינויים שהגיעו מעולם מסכי המגע" אמר סילברמן. "עכשיו אנחנו חושבים על מוניטיזציה". בעוד שהוא לא ציין זאת, החברה גם התמודדה עם תביעות מצד גורמים שטענו שעיצובה נגנב מהם ואף טענות על הפרת זכויות יוצרים.

 

החברה מעסיקה היום כמאה עובדים, רכשה משרד נרחב בסן פרנסיסקו, השיקה אפליקציות סלולר והרחיבה את חוות השרתים שלה. היא בוחנת היום מספר מודלים אפשריים להכנסות, כולל פרסומות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x