$
חדשות טכנולוגיה

גיימרים, היכונו: סוני תחשוף החודש את הפלייסטיישן הבאה

החברה פרסמה הזמנה לאירוע שבמרכזו תעמוד קונסולת המשחקים הפופולרית שלה. לפי דיווחים, הודות למעבד בעל שמונה ליבות, הקונסולה החדשה עשויה להיות החזקה ביותר מסוגה

ניצן סדן 08:5701.02.13
סוני הפיצה אתמול (ה') הזמנה לאירוע עיתונאים שייערך בניו יורק ב-20 בפברואר ונושאו קונסולות משחקים. סרטון שהפיצה החברה מעיד על כוונתה לחשוף את הדגם הבא של הפלייסטיישן, הרביעי במספר - בשל הצגת הצורות שמשויכות לשלט הקונסולה.
מדובר בקונסולה רבת עוצמה, אשר תחליף את הפלייסטיישן 3 הפופולרית, שבמשך שבע השנים האחרונות היתה בעלת החומרה החזקה ביותר בקטגוריה.

 

 

פלייסטיישן 3 נחשפה לראשונה בתערוכת המשחקים E3 ב-2005. היא הגיעה לשוק רק כשנה וחצי לאחר מכן. העיכוב נבע מקשיים בייצור, תיקוני באגים ושיפורים נוספים. יש להניח שסוני הסיקה את המסקנות ולא תעכב את השקת הפלייסטיישן הבאה בצורה דומה.

 

זאת, בעיקר לאור התחרות הגואה מצד מיקרוסופט ונינטנדו וגם מצד חברות נוספות שהחלו לפעול בזירת הקונסולות - ואלב, Ouya ואנווידיה עצמה.

 

פלייסטיישן 3 מתבססת על מעבד גרפי מתוצרת אנווידיה שנקרא RSX – והוא החזק ביותר בקרב קונסולות המשחקים. לפי ניתוח של ערכת מפתחים שהגיעה לידי אתר המשחקים Kotaku, ככל הנראה שפלייסטיישן 4 (שנקראת בסוני פרויקט Orbis) תתבסס על מעבד בעל שמונה ליבות מבית AMD ומעבד גרפי שיהיה גרסה משופרת של ה-Radeon 7970. לפי הערכות לא מבוססות, סוני עשויה לנטוש את עיצוב השלט הוותיק של הקונסולה לטובת עיצוב חדש, אולי אף בעל מסך מגע בדומה ל-Wii U.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x