$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

פייסבוק תסייע באיתור מתאבדים פוטנציאליים

ארגון אמריקאי למניעת התאבדויות יעזר ברשת החברתית כדי לאתר מגמות בהתנהגות משתמשים בטרם התאבדו. האם הסטטוסים האחרונים של הגולשים העידו על כוונה לשלוח יד בנפשם?

עומר כביר 18:4024.01.13
מה עובר במוחו של אדם שבוחר להתאבד? פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם, הצטרפה למאמץ מחקרי בניסיון לספק תשובה לשאלה זו.
לפי דיווח של סוכנות בלומברג, פייסבוק החלה לספק לחוקרים בארגון למניעת התאבדויות, SAVE.org, מידע על הפוסטים שפרסמו מתאבדים ברשת החברתית בימים האחרונים לחייהם. לדברי דן ריידנברג, מבכירי הארגון, המידע עתיד לסייע לחברים ובני משפחה לזהות את סימני האזהרה ברשתות החברתיות שקודמים להתאבדות.

 

פייסבוק תסייע לעצור אותם לפני שיהיה מאוחר מדי פייסבוק תסייע לעצור אותם לפני שיהיה מאוחר מדי צילום: shutterstock

 

עד עתה יכלו חוקרים להסתמך בעיקר על ראיונות עם חברים ובני משפחה בניסיון לשחזר את הימים האחרונים של אנשים שהתאבדו. “חברים לא שואלים תמיד את השאלות החשובות, מחשש שיתפסו כחודרניים. אם אנחנו יכולים לראות מה קרה, אנחנו יכולים להדריך אנשים לחפש את זה", אמר ריידנברג לבלומברג.

 

סכנה נוספת לפרטיות?

 

עם זאת, לא כולם קיבלו את המהלך בברכה. “הייתי נזהר עם תוכנית כזו, גם אם מדובר בטובת הכלל", אמר דניאל רוזנטרנטר, סמנכ"ל אסטרטגיה בחברת המיתוג FutureBrand. “פייסבוק היא לא כמו מותגים אחרים, כי היא מאוד חיונית לחיים של אנשים. היא צריכה להיזהר שלא להתפס כאח גדול".

 

מפייסבוק נמסר בתגובה: “כל דבר שיכול להפחית את זמן התגובה בין הרגע שבו מישהו צריך עזרה לקבלת העזרה הוא מועיל. אנחנו מנסים לקצר את הזמן הזה, בין אם מדובר בהתערבות של פייסבוק, של חבריו של האדם או של ארגונים למניעת התאבדויות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x