$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

המיליונר המקפץ: Psy הרוויח כ-4 מיליון דולר מגנגנם סטייל

מצלמים סרטים וחולמים לעשות מיליונים ביוטיוב? תתחילו עם שיר קליט וקליפ משונה במיוחד. היוצר הקוריאיני, שעומד מאחורי הסרטון הראשון שהגיע למיליארד צפיות ביוטיוב - עשה זאת

עומר כביר 16:2123.01.13
להתעשר מסרטוני יוטיוב הוא חלום של יוצרים רבים - והפופולרי שבהם עשה זאת: הלהיט הקוריאני גנגנם סטייל סיפק השנה הכנסות בסך שמונה מיליון דולר, רק בעקבות הצפיות באתר שיתוף הווידאו של גוגל.

את הנתון גילה בכיר גוגל, ניקש ארורה, בעת שיחה עם אנליסטים בעקבות פרסות הדו"ח הרבעוני של ענקית האינטרנט. יוצר הקליפ, האמן הקוריאני Psy, צפוי לשלשל לכיסו בערך מחצית מסכום זה, שכן גוגל עצמה שומרת מחצית מההכנסות שמתקבלות מצפייה בקליפים ביוטיוב.

 

 

בתוספת הכנסות מאייטיונס (שם שהה הלהיט זמן רב בראש מצעד המכירות) ומחנויות מקוונת נוספות, אפשר לשער שהכנסותיו של Psy בשנה האחרונה היו גבוהות בכמה וכמה מיליונים (בתחילת דצמבר העריכה סוכנות הידיעות AP שהסכום הכולל עומד על כ-7.9 מיליון דולר).

 

עם זאת, אין זה אומר שלהיטי יוטיוב מינוריים יחסית יכול לספק הכנסות דומות או אפילו משמעותיות. גאנגם סטייל הינו הסרטון הנצפה ביותר בהיסטוריה של יוטיוב, ומאז עלה לאוויר הוא צבר יותר מ-1.23 מיליארד צפיות. המשמעות: מדובר בהכנסה ממוצעת של 0.0065 דולר לצפייה. נתון קצת פחות מרשים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x