$
אינטרנט

אמנים: מייספייס אולי נולדה מחדש - אך פוגעת בזכויות יוצרים

הרשת החברתית הוותיקה עברה מתיחת פנים משמעותית והושקה מחדש ככלי לשיתוף, חשיפת וקידום מוזיקה. קבוצת אמנים אמריקאית טוענת שמייספייס מציגה שירים שלהם ללא אישור ופוגעת ברווחיהם. מייספייס, מצידה, מאשימה את המשתמשים

יוסי גורביץ 12:1621.01.13

ההשקה מחדש של הרשת החברתית מייספייס, שנמכרה לקבוצה פרטית של בעלי הון לפני כשנה וחצי לאחר שניוז קורפ של מרדוק התייאשה ממנה, עוררה לפני כשבוע עניין ברשת. מיד לאחריה, הגיעו גם תלונות מצד המוזיקאים שהיא מתיימרת לקדם. כך דיווח אמש (א') הניו יורק טיימס.

הרשת החברתית הוותיקה, שבין בעליה נמנה האמן ג'סטין טימברלייק, הודיעה לפני מספר חודשים כי היא תעלה בגרסה חדשה בה דגש על קידום מוזיקאים עצמאיים. הרשת התהדרה בכך שיש לה כ-50 מיליון שירים.

 

 

אבל תלונות צצו תוך זמן קצר. קבוצה בשם מרלין, שמייצגת מספר אמנים עצמאיים, הודיעה כי מייספייס ממשיכה להציג את המוזיקה של האמנים שהיא מייצגת אף שהחוזה שלה עם מרלין פג לפני יותר משנה. מרלין ציינה כי מייספייס מנצלת, בין השאר, את היצירות של האמנים העצמאיים Merge, Beggars' Group ו-Domino. נציג של מרלין אמר ש"נחמד שג'סטין טימברלייק מציג את התוכן שלו באתר מייספייס, אבל מצד שני עמיתיו האמנים מנוצלים ללא רשות ואינם מקבלים פיצוי על כך".

 

מייספייס מסרה בתגובה כי היא מודעת לכך שהחוזה שלה עם מרלין תם, שאין בכוונתה לחדש אותו - וכי אם תוכן ששייך לאמנים המיוצגים על ידי מרלין הועלה אליה, הדבר בוצע על ידי משתמשים ולא על ידי החברה. מייספייס הוסיפה שתסיר את התוכן אם תקבל תלונה ספציפית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x