מכשירים

דיווח: גוגל חוסמת גישה לשירותי Maps ממכשירי ווינדוס פון 8

גורמים במיקרוסופט טוענים שענקית האינטרנט לא מאפשרת למשתמשי ווינדוס פון 8 להיכנס לשירות הניווט המקוון שלה. לטענתם, המהלך הוא חלק ממאמצי גוגל להצר את צעדי מתחרתה בזירת מערכות ההפעלה לסמארטפונים

הראל עילם 16:2005.01.13

כלי הניווט של גוגל Maps לא עובד על מכשירי ווינדוס פון 8 - ולא מדובר בבעיה טכנית, אלא בניסיון מכוון לפגוע במיקרוסופט. כך אמרו מקורות במיקרוסופט לאתר TheNextWeb.

בימים האחרונים, בעלי מכשירי ווינדוס פון 8 שניסו לגלוש לגוגל Maps דרך הדפדפן המובנה במכשיר, אקספלורר 10 - הופנו לאתר הראשי של החברה ולא הצליחו להגיע לאתר עצמו. זאת לאחר שלפי מספר דיווחים, השירות עבד בעבר על מכשירי ווינדוס פון. מספר עיתונאים הצליחו לעקוף את ההפניה ודיווחו כי הם מצליחים להריץ את הדף בהצלחה, מה שמחזק את ההערכה שמדובר בחסימה מכוונת.

 

מתמודד היטב גם עם שירותי גוגל. דפדפן האקספלורר 10 של ווינדוס פון 8 מתמודד היטב גם עם שירותי גוגל. דפדפן האקספלורר 10 של ווינדוס פון 8

 

גוגל מצידה הוציאה הודעה רשמית, שמדובר בבעיה טכנית שקשורה לאינטרנט אקספלורר 10 הדפדפן המובנה במכשירי ווינדוס פון 8 - ואינו עומד בתקני WebKit חדישים, לטענתה. מיקרוסופט מצידה ציינה כי גרסת המובייל של הדפדפן זהה לגרסת הדפדפן המלאה למחשבים שולחניים, אשר מסוגלת להפעיל את השירות ללא בעיות. לטענת מקורות במיקרוסופט, גוגל החליטה לחסום גלישה ממכשירי ווינדוס פון 8 כחלק מהתחרות בין שתי החברות בזירת הסמארטפונים.

 

גוגל תוקפת בכמה חזיתות

 

לא מדובר בטקטיקה חדשה - גוגל הודיעה לפני כחודש כי לא תפתח אפליקציות רשמיות לווינדוס פון, ואף שינתה את הדרך שבה שירות הסנכרון שלה פועל כך שהוא הפסיק לעבוד היטב על מכשירי ווינדוס פון. לפני מספר ימים גורמים במיקרוסופט הביעו מחאה על שגוגל מונעת מהחברה לפתח אפליקציית יוטיוב ייעודית ואינה מספקת גישה לכלי הפיתוח והמידע. החברה אף הגישה תלונה כנגד גוגל על הפרת חוקי ההגבלים העסקיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x