$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

שנה לאחר הרכישה: רבע מעובדי אנוביט כבר לא עובדים באפל

אפל פיטרה בימים האחרונים כעשרה עובדים ממחלקת פיתוח כונן ה־SSD, שהוקמה באנוביט, טרם מכירתה. החברה תרכוש כוננים מאינטל במקום זאת. הפיטורים נעשו במקביל למאמצי החברה להתרחב במצבת כוח האדם ולגייס עוד מהנדסי חשמל

אסף גלעד 06:4602.01.13

אפל ממשיכה לקצץ בפעילותה בהרצליה, שנה לאחר הקמתה. בימים האחרונים פיטרה החברה כעשרה עובדים ממחלקת פיתוח כונן ה־SSD שלה, בחלקם מהנדסים. המחלקה נותרה עם עובדים ספורים בלבד.

 

כונן הפלאש (SSD) של אפל נחשב לפעילות שולית במרכז הפיתוח, המונה כיום סך הכל 140–150 עובדים. מרבית מעובדי המרכז מועסקים בפיתוח בקר עיבוד האותות - הסיבה המרכזית שבגללה רכשה אפל את חברת אנוביט הישראלית לפני שנה. בקר זה, המכונה MSP, מצוי בבסיס זיכרונות הפלאש של מוצרי אפל, דוגמת האייפון והמקבוק. 

 

 

מחלקת פיתוח כונן ה־SSD נולדה ב־2010 בחברת אנוביט הישראלית כדי לפתח ולמכור כוננים ושרתים מבוססי SSD, שיימכרו ליצרניות מחשבים ושרתים וישלבו את בקר ה־MSP, פרת המזומנים של אנוביט.

 

מאז שרכשה אפל את אנוביט ב־390 מיליון דולר בשנה שעברה, כשזו עוד העסיקה 200 עובדים, היא קיצצה במחלקת פיתוח הכוננים ופיטרה ממנה עובדים ספורים, לצד עוד עשרות עובדי שיווק ומינהלה. בהמשך עזבו את אפל כל מייסדי אנוביט והמרכז הוכפף לניהולו הישיר של אהרון אהרון, מנהל מרכז הפיתוח של אפל בחיפה. בסה"כ מאז הרכישה, כ־50 עובדי אנוביט עזבו או פוטרו מאפל.

 

ל"כלכליסט" נודע כי לאחר הפסקת העבודה עם אנוביט באספקת כונני SSD, תעבור אפל לרכוש כונני SSD מאינטל. בשנה האחרונה מחזקת אפל את יחסיה עם אינטל, בין השאר על חשבון העבודה עם מתחרתה סמסונג ועם ספקית טכנולוגיית שבבי הסלולר הבריטית ARM. לאחרונה פורסמו ידיעות בתקשורת הטכנולוגית בעולם, ולפיהן אפל מעוניינת לאמץ את ארכיטקטורת השבבים של אינטל (x86) למכשירי האייפד העתידיים שלה, ולשלב בין אינטל לבין ARM בשבבי האייפון שלה. אינטל נחשבת לספקית מרכזית של מעבדים למחשבי המקבוק והאיימק של אפל.

 

במקביל לקיצוצים בהרצליה, אפל דווקא מגדילה את פעילותה בישראל, והיא נמצאת במו"מ עם כ־40 מהנדסים שפוטרו מטקסס אינסטרומנטס באשר לגיוסם לחברה והקמת מרכז פיתוח חדש ברעננה. במקביל היא מגייסת מהנדסי חשמל מכל חברות השבבים כדי להגיע למצבת של כ־200 איש בחיפה. תוכנית הגיוס ארוכת הטווח של אפל כוללת כ־500 מהנדסי חשמל בישראל.

 

מאפל לא התקבלה תגובה לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x