$
מכשירים

רבע מכל האמריקאים מחזיקים בטאבלט

סקר של PEW ו-NPD מצא גידול עצום של 150% בנתח השוק של מחשבי לוח במהלך השנה שעברה. בין השאר הסיבה לכך היא ההשקה המוצלחת של מכשירי הקינדל פייר, נקסוס 7 ואייפד מיני

הראל עילם 11:3928.12.12
רבע מכל האמריקאים מחזיקים בטאבלט - זינוק של 150% בשנה אחת. כך מצא סקר מקיף של חברות המחקר NPD ו-PEW, שדווקא חוקר את הרגלי הקריאה של האמריקאים - ומצא התחזקות הרשימה של שוק הספרים והקוראים האלקטרוניים.

 

לפי הסקר הטלפוני שנערך בנובמבר האחרון וכלל קרוב ל-3,000 אמריקאים, 25% מכל האמריקאים מחזיקים בטאבלט, 19% בקורא ספרים אלקטרוניים כגון מכשירי הקינדל של אמזון והנוק של ברנס ונובלס, ו-33% מחזיקים בלפחות אחד מהמכשירים הללו.

 

זוהי, כאמור, קפיצה משמעותית לעומת דצמבר אשתקד, אז 18% ציינו כי הם מחזיקים במכשיר קריאת ספרים אלקטרוניים כלשהו, עם פילוחשל 10% לטאבלטים ו-10% לקוראים אלקטרוניים.

 

יותר קוראי ספרים, אבל קוראים פחות ספרים

 

הזינוק המהיר הזה הוא גם ההסבר לאיך אפל איבדה במהירות את ההובלה של שוק הטאבלטים לטובת אנדרואיד - לפי סקרים נפרדים של PEW, האייפד מחזיק כיום ב-50% מהשוק, לעומת 90% לפני שנה. ניתן גם להניח שהסיבה לעליה החדה בחדירת הטאבלט לשוק היא ההשקה של מכשירים זולים ואיכותיים, כגון קינדל פייר, נקסוס 7 ואייפד מיני.

  

הגידול הזה לא מוביל לעליה בכמות הספרים או הקוראים בארצות הברית - רק 75% מהאמריקאים אמרו שהם קראו ספר אחד או יותר בשנה האחרונה, לעומת 78% בשנה החולפת. אבל המספר שאמרו שהם קראו לפחות ספר אלקטרוני אחד גדל מ-20% ל-30%, עם זינוק גדול ומפתיע בקרב צעירים וחסרי השכלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x