$
אפליקציות

שומרי הראש של הסמארטפון שלך: אוסף אפליקציות נגד גנבים

הסמארטפון האהוב שלכם הוא מטרת איכות עבור כייסים ושודדים: בשנה האחרונה חל זינוק של 93% בשיעור גניבות המכשירים. "כלכליסט" מציג בפניכם אפליקציות שיפעילו אזעקה ברגע שייגע הגנב במכשיר, יאתרו את הפושע, ישלחו לו הודעות ויצלמו אותו

עומר כביר 17:2024.12.12

הם קטנים, יקרים, מגניבים ונמצאים כמעט בכל מקום: אין זה פלא שהסמארטפונים הפכו לפריט חביב במיוחד על גנבים ושודדים. לפי נתונים של משטרת ישראל, שפורסמו בימים האחרונים בכלי התקשורת, במהלך 2012 חל זינוק של 93% בגניבות הסמארטפונים. עם הצמיחה בתפוצת המכשירים והקלות שבגניבתם משולחן בית הקפה או חטיפתם מידו של הקורבן - עושה רושם שהמספרים ימשיכו לעלות גם ב-2013.

אבל זה לא אומר שאין דבר שתוכלו לעשות בנידון: ישנו מגוון רחב של אפליקציות שיכולות לסייע לכם לאתר מכשיר שנגנב, לצלם את הגנב ואף לצמצם את הסיכוי לגניבה. "כלכליסט" ריכז כמה מהבולטות והטובות שבהן.

 

Find My iPhone

 

למרות שמה האפליקציה, פרי פיתוחה של אפל, פועלת גם על מכשירי אייפד, אייפוד טאץ' ומחשבי מק. כל שדרוש הוא להתחבר עם חשבון iCloud ומאותו רגע ניתן לעקוב בזמן אמת, על גבי מפה, אחרי מיקומו של כל מכשיר עליו מותקנת האפליקציה, לנעול את המכשיר, לשלוח הודעות למחזיק בו ובמקרה חירום - למחוק את כל המידע שמאוחסן בו.

 

Find My iPhone Find My iPhone

 

המעקב מתבצע מתוך האפליקציה עצמה, או דרך אתר iCloud.com. אם המכשיר המבוקש לא מאותר (למשל, כי הוא כבוי או נמצא באזור ללא קליטה) תוכלו לקבל הודעת מייל ברגע שיזוהה מיקומו.

 

מחיר: חינם

זמינות: iOS

 

Prey Anti-Theft

 

אפליקציה זו מספקת יכולות דומות ל-Find My iPhone וזמינה גם למכשירי אנדרואיד ואפילו למחשבים ניידים - עוד "מטרת איכות" עבור גנבים. בנוסף לאיתור מכשיר והצגת מיקומו על מפה, ניתן להפעיל את המצלמה הקדמית על מנת לצלם את פניו של הגנב ולהפעיל צליל אזעקה מרתיע.

 

Prey Prey

 

במכשירי אנדרואיד ניתן גם לאתר החלפת כרטיס SIM ולהפעיל יכולות שמונעות הסרת האפליקציה. חסרונה של האפליקציה: אין אפשרות מעקב בזמן אמת. מיקום המכשיר (לצד התמונה שצולמה במצלמה הקדמית) נשלח למייל מדי כמה זמן.

 

מחיר: חינם לשלושה מכשירים ראשונים; חשבונות Pro בתשלום מאפשרים להוסיף יותר מכשירים וכן תכונות מתקדמות.

זמינות: iOS, אנדרואיד, מק/PC/לינוקס 

 

Cerberus

 

משתמשי אנדרואיד שמחפשים יכולות מעקב בזמן אמת בדומה ל-Find My iPhone יכולים לנסות את אפליקציה זו. יתרונה הגדול הינו ביכולות ניטור אקטיביות, שמאפשרות לכם לקבל מידע על המכשיר גם לאחר שנפל לידי הגנב.

 

Cerberus Cerberus

 

בין השאר, היא מסוגלת לצלם תמונה במצלמה הקדמית ולשלוח אותה למייל כאשר מוקש קוד פתיחה שגוי למסך הנעילה של הסמארטפון (ניתן לקבוע את מספר השגיאות שיתבצעו לפני שליחת תמונה) או כאשר מנסים לנטרל אותה, לשלוח לפושע הודעה קולית ולצלם אותו כשיפתח אותה, לזהות שינויים בכרטיס ה-SIM ועוד. מגוון היכולות מרשים וחבל שהאפיקציה זמינה בשלב זה,רק למכשירי אנדרואיד.

 

מחיר: 2.99 יורו למנוי ללא מגבלת זמ, עד 5 מכשירים; שבוע ניסיון חינם

זמינות: אנדרואיד

 

Lookout

 

אפליקציה שמציעה גיבוי של אנשי הקשר ואיתור של מיקום המכשיר מכל דפדפן, עם סט תכונות שונה לכל מערכת. משתמשי אייפון יכולים לגרום לטלפון האבוד להתקשר אל כל מספר שיבחרו גם אין בו כרטיס SIM וליצור רשימה של אנשי קשר אליהם יש לפנות אם מוצאים את המכשיר - ואילו משתמשי אנדרואיד ייהנו גם מסריקה של כל אפליקציה שהם מתקינים כדי לוודא שהיא אינה מזיקה. תמורת תשלום של 30 דולר בשנה יוכלו גם לנעול ולמחוק את המכשיר.

 

מחיר: חינם, 30 דולר בשנה למנוי שמקנה גישה לשירותים מתקדמים

זמינות: iOS, אנדרואיד

 

avast! Mobile Security

 

בכל הקשור להגנות נגד גניבה, אפליקציה זו מציעה רק את היכולות הבסיסיות - איתור מיקום מכשיר, שליחת התראות, נעילה ומחיקה מרחוק. ואולם, האפליקציה של חברת האבטחה אוואסט כוללת גם אנטי-וירוס, פיירוול, יכולת סינון שיחות, ניהול אפליקציות וכלי אבטחת מידע נוספים.

 

avast avast

 

מחיר: חינם

זמינות: אנדרואיד

 

Motion Alarm

 

אפליקציה זו לא כוללת תכונות לאיתור המכשיר והגנב - כי אם למנוע את הגניבה עצמה. היא מתפקדת בתור אזעקה לסמארטפון; לאחר הפעלתה, תנצל את חיישני התנועה באייפון כדי לזהות תנועה ותשמיע אזעקה רמה וצורמת. בעזרתה, תוכלו לדעת שמכשירכם נגנב ואף להרתיע את הגנב. קחו בחשבון שחלק ממקרי הגניבות מתרחשים בפאבים, מועדונים והופעות, בהם קשה להאמין שרמקול האייפון יצליח להתגבר על רעשי הסביבה.

 

Mobile Alarm Mobile Alarm

 

מחיר: 7.9 שקל

זמינות: iOS

 

Anti Theft Alarm

 

אפליקציית אזעקה זהה לקודמתה במבנה הפעולה שלה וביכולותיה, אך מיועדת למכשירי אנדרואיד - ובחינם.

 

Anti Theft Alarm Anti Theft Alarm

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x