$
אינטרנט

ארה"ב: פדופילים ואנסים רשומים נמחקו ממשחקי רשת

Game Over: במסגרת מבצע של שלטונות ניו יורק, נחסמו יותר מ-2,000 חשבונות של עברייני מין מ-PSN של סוני, וורלד אוף וורקרפט של בליזארד, אקסבוקס לייב של מיקרוסופט ושירותי גיימינג אחרים

ניצן סדן 17:3521.12.12
משרד התובע הכללי של מדינת ניו יורק פתח במבצע להרחקת עברייני מין מילדים בשירותי גיימינג מקוונים. המבצע, שזכה לשם ההולם “Game Over”, כלל חשבונות מקוונים בשירותי פלייסטיישן של סוני, אקסבוקס LIVE של מיקרוסופט, וורלד אוף וורקרפט של בליזארד ואחרים. כך דיווח היום (ו') ה-BBC.
"האינטרנט היא זירת הפשע של המאה ה-21 ועלינו להבטיח שפלטפורמות המשחק המקוונות לא יהפכו לגן שעשועים דיגיטלי עבור עברייני מין", אמר אריק שניידרמן, התובע הכללי של מדינת ניו יורק. לדברי שניידרמן, הורים רבים כלל לא ידעו שבשירותי המשחקים ברשת ניתן לקיים תקשורת באופן אלמוני על בסיס צ'ט ושעברייני מין נוטים להשתמש ביכולת זו כדי ליצור מגע ראשוני עם קורבנותיהם.

 

מרחיקים את הפדופילים מהרשת

 

המהלך הוא הפעולה המשמעותית הראשונה במסגרת E-STOP, התוכנית לאיתור, ניטור וחסימת פדופילים בשירותים מקוונים. החוק האמריקאי מחייב פדופילים שהורשעו להצהיר על חשבונות המייל שלהם ועל שירותים מקוונים בהם משתמשים, משום שעבריינים אלו נוטים לרצידיביזם. שירותים מקוונים כרשתות משחקים הם כר פורה עבור עבריינים אלו, בשל הקלות בה יכולים להסתיר את זהותם האמיתית או להיעלם במידה והיא תתגלה על ידי הורי הילד או מנגנוני בקרה שונים של השירות המקוון.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x