שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

עובד באפל ישראל: "פוטרתי כדי שלא אממש אופציות"

העובד טוען כי גויס בעזרת פיתוי האופציות ואפשרות האקזיט ופוטר בטענה כוזבת, זמן קצר לפני מועד המימוש

אסף גלעד 07:0116.12.12

עובד לשעבר בחברת אנוביט מהרצליה, מפתחת שבבי הפלאש שנרכשה בינואר 2012 בידי אפל תמורת 390 מיליון דולר, תובע את שתי החברות על פיטורים שלא כדין. העובד תובע משתי החברות סכום של 120 אלף שקל על כך שפוטר זמן קצר לפני פקיעת האופציות שלו בחברה, וכן על כך שקיבל שימוע חלקי בלבד. בנוסף תובע העובד את האופציות שהיה אמור לקבל בתום ארבע שנות עבודה, סכום שיכול להגיע לטענתו לכ־800–900 אלף שקל.  

התובע החל את עבודתו באנוביט באוגוסט 2011. לדבריו, מנהלי הגיוס של החברה רצו לגייסו ממשרתו בחברת פריסקייל, אך מכיוון שאנוביט לא יכלה להציע לו שכר גבוה מזה שהרוויח, הם ניסו לפתות אותו באופציות ובכך שהחברה היא בעלת סיכוי גבוה להימכר או לצאת להנפקה. "בלשון העם, ייאמר כי הוצגו בפניו מצגים סבירים 'לעשות אקזיט' - חלומו של כל עובד הייטק", נכתב בכתב התביעה שהוגש ביום חמישי האחרון לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב באמצעות עו"ד רם גמליאל.

 

משרדי אנוביט בהרצליה משרדי אנוביט בהרצליה צילום: יריב כץ

 

העובד לשעבר הועסק בפרויקט הדגל של אנוביט, שבזכותו נרכשה בסופו של דבר. באפריל השנה, שלושה חודשים אחרי הרכישה וארבעה חודשים לפני מועד מימוש האופציות, הוא זומן לשימוע. בשימוע נאמר לו שמאחר שהוא מרוויח שכר גבוה, ציפו ממנו להפוך לראש צוות. התובע טוען כי לא ניתנה לו הזדמנות להוביל צוות או לקחת אחריות, וכי החלטת החברה לפטרו התקבלה טרם השימוע.

 

לא מנהל? אין אופציות

 

לדברי העובד, הצידוק שבו השתמשה החברה כאילו משכורתו גבוהה מדי עבור עובד שאינו מנהל צוות, הוא כסות לשלילת זכויותיו ולעובדה כי הפרויקט שבו עבד הסתיים. עוד הוא טוען כי אפל ואנוביט התנהלו בחוסר תום לב כשפיטרו אותו זמן קצר לפני מועד מימוש האופציות. כיום התובע מחזיק בכתבי אופציות מאנוביט ומאפל. לטענתו, אלמלא האופציות שקיבל והמצגים שהוצגו במטרה לגייסו, לא היה עוזב מלכתחילה את חברת פריסקייל.

 

פריסקייל אמנם פתחה בגל פיטורים עמוק לפני כחודש, אך העובד לשעבר טען בפני 'כלכליסט' כי לו היה נשאר בפריסקייל ואף מפוטר ממנה, היה זוכה לתשע משכורות, וכן לפיצויים שראויים לאדם שעבד שמונה שנים בחברה.

 

"המגמה לפיה חברות ישראליות מתייחסות לאופציות של עובדים כאל בונוס ולא כחלק מחבילת השכר היא תופעה מדאיגה", אומר עורך דינו של העובד, רם גמליאל. "הגישה שרווחת בישראל היא שעובד מקבל את האופציות כבונוס, אבל זה לא המצב: עובדים לא מסכנים את מקום עבודתם היציב כדי לעבוד בסטארט-אפ אלא בשביל להתחלק בסיכוי לתגמול גבוה יותר בעת אקזיט. אני רואה תופעה מדאיגה לפיה חברות ישראליות מפטרות עובדים רגע לפני מימוש האופציות, והן מרוויחות פעמיים, כי האופציות חוזרות למאגר הכללי שלהן בחברה, ויכולות לעמוד עבור עובדים אחרים".

תגובות אפל ועורכי דינה לא התקבלו. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x