$
חדשות טכנולוגיה

הלקוחות רוצים "תוצרת ארה"ב", פוקסקון תרחיב את מערכי הייצור במדינה

יצרנית הרכיבים צפויה להגביר את פעילותה בארה"ב באופן משמעותי, במטרה לענות על דרישות יצרניות המחשבים ובראשן אפל. זו האחרונה אף צפויה להשקיע 100 מיליון דולר בהרחבת מערכי ייצור המק בארה"ב

יוסי גורביץ 12:4609.12.12

חברת פוקסקון הטייוואנית צפויה להרחיב משמעותית את פעילותה בארצות הברית. החברה, שמייצרת בסין רכיבים עבור תעשיית המחשוב והמובייל, נענית לדרישת לקוחותיה - שמבקשים להוסיף למוצריהם את התווית Made In The USA. כך, לפי דיווח של סוכנות בלומברג.  

 

בשבוע שעבר התגלה כי לראשונה מזה שנים, מורכבים חלק ממחשבי המק של אפל בארה"ב. זאת, לאחר תקופה ממושכת בה התבססו יצרניות החומרה על מערכי ייצור במזרח הרחוק - ולאחר שהשאלה "איך לגרום לאפל לשוב ולייצר בארה"ב" הגיעה אף לעימותי הבחירות לנשיאות ארה"ב.

  

בסוף השבוע האחרון אמר מנכ"ל אפל, טים קוק שהחברה תשקיע כ-100 מיליון דולר מכספה בהרחבת הייצור בארה"ב - וכי הוא מצפה שהשותפות של אפל יתרמו לכך גם הן. לפי הערכת בלומברג, פוקסקון עצמה צפויה להיות בין התורמות. קוק לא הרחיב על התכניות והסתפק באמרו שהמערך החדש יכלול יותר מאשר הרכבת המוצרים. 

 

לפני כחודש אמר יו"ר פוקסקון, טרי גו, כי בכוונת החברה להעביר מהנדסים אמריקאים לאימונים במפעליה של פוקסקון באסיה, ואז להחזיר אותם לפעולה בארה"ב. התאגיד הטיוואני עלה לכותרות בעבר בשל העסקת עובדים בתת-תנאים (ביניהם, קטינים), מה שהוביל לשרשרת התאבדויות במפעליה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x