שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

פורצי הדרך: רובוט שחה 17 אלף קילומטרים

סירה הנשלטת על ידימחשב הצליחה להשלים שיט מסן פרנסיסקו לאוסטרליה ללא מגע אדם וללא הנחיות. היא הצליחה להתמודד עם סופות, כרישים, זרמים ושוניות אלמוגים

עומר כביר 14:1907.12.12
רובוט ימי - סירה הנשלטת על ידי מחשב - הצליחה לשוט מסן פרנסיסקו לאוסטרליה, מרחק עצום לכל הדעות של 16,668 ק"מ, בצורה אוטונומית לחלוטין.

 

הסירה הרובוטית, Papa Mau - על שם מוצא הדרך המיקרונזי והנווט האגדי מאו פיאולוג - השלימה את המסע במשך שנה אחת, ואספה במהלכו מידע מגוון על הטמפרטורה באוקיינוס השקט ועל התנאים השונים במים, כגון תפוצת הפיטופלנקטון. “לאורך המסע התמודדה פאפא מאו עם סופות חזקות, הדפה כרישים, עברה סביב שונית המחסום הגדול ולבסוף נאבקה בזרם המזרח אוסטרלי עד שהגיעה ליעדה הסופי", נמסר בהודעה מהחברה שפיתחה את הסירה, Liquid Robotics.

 

 

 

הסירה מורכבת משני חלקים: העליון, שמעוצב כמו לוח גלישה קטוע, מחובר בכבל לחלק התחתון שמורכב מסדרה של סנפירים ומשִׁדְרִית. הסירה לא משתמשת בדלק אלא משתמשת באנרגיית גלי הים על מנת לנוע קדימה. פאנלים סולריים שמורכבים על החלק העליון מספקים חשמל לחיישנים השונים שמותקנים על הספינה.

 

"אנחנו מגיעים לנקודת מפנה שבה הטכנולוגיה הופכת לכל-כך זולה שהרבה יותר זול להשתמש ברובוט על מנת לאסוף מידע, מאשר לשלוח ספינה מאויישת למשימה של כמה חודשים", אמר ד"ר גרמי ווייט מבית הספר למדעי המחשב באוניברסיטת בירמינגהם לסוכנות הידיעות של ה-BBC. “יש גם תחרויות שיט אוטונומיות שבהן כלי השיט מתכננים את המסלול לבד, בניגוד למקרה הנוכחי שבו שטה הסירה לפי נתיב קבוע מראש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x