$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: פייסבוק תרכוש ממיקרוסופט פלטפורמה לפרסום באתרים

"תרחיש יום הדין" של גוגל? הרשת החברתית צפויה לרכוש את Atlas Solutions בעשרות מיליוני דולרים - מה שיאפשר לה להציג פרסומות שמתבססות על אוקיינוס המידע הפרטי שבידיה. כך, תוכל להציג פרסום ממוקד יותר משל גוגל

הראל עילם 23:1706.12.12
פייסבוק נמצאת במגעים מתקדמים לרכישת פלטפורמת הפרסום Atlas Solutions מידי מיקרוסופט. שווי העסקה מוערך בעשרות מיליוני דולרים, וצפוי לשדרג משמעותית את יכולות הפרסום של פייסבוק, במיוחד באתרים מחוץ לרשת החברתית. כך דיווח האתר ביזנס אינסיידר על בסיס מקורות בתעשייה. דוברי שתי החברות סירבו להגיב לידיעה.

מיקרוסופט רכשה את אטלס יחד עם חברת aQuantive עבור 6 מיליארד דולר ב-2007, במטרה לשדרג את יכולות הפרסום המקוונות שלה. מאז, רשמה החברה את aQuantive כהפסד. לפי המקורות, ניסתה מיקרוסופט למכור את אטלס תמורת מספר עשרות מיליוני דולר בלבד במשך מספר שנים, ללא הצלחה. מיקרוסופט היא אחת ממחזיקות המניות הגדולות ביותר בפייסבוק. 

 

דורך בגינה של גוגל? צוקרברג דורך בגינה של גוגל? צוקרברג צילום: בלומברג

 

הטכנולוגיה של אטלס היא, בין השאר, הבסיס למערכת הפרסום של מיקרוסופט שמותקנת בבינג ויאהו. באותה שנה גוגל רכשה פלטפורמה דומה, DoubleClick, עבור 3 מיליארד דולר.

 

פרסום ממוקד - שמאיים על גוגל

 

הטכנולוגיה הזו תוכל לאפשר לפייסבוק להשיק פלטפורמת פרסום משלה לאתרים חיצוניים, בדומה לאדוורדס של גוגל. מנהלי אתרים יוכלו להשתמש במערכת של הרשת החברתית על מנת ליצור שטחי פרסום, אשר ימכרו למפרסמים בהתאם לתכני האתר ובהתאם לטיב הגולשים. הפרסומות שיוצגו, בדומה לאדוורדס, יוכלו להיות מותאמים לגולש.

 

אבל בעוד שגוגל מתאימה את הפרסומות לגולש על בסיס היסטוריית חיפוש, לפייסבוק יש גישה למאגרי מידע גדולים, מדויקים ועמוקים הרבה יותר. בתיאוריה, היא יכולה להציע פרסומות הרבה יותר אפקטיביות, אבל בפועל לא הצליחה לשפר את שיעורי ההמרה שלה או הכנסותיה מפרסומות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x