$
הייטק והון סיכון

דיווח: אפל מגייסת עשרות עובדים מ-TI למרכז הפיתוח בישראל

הענקית האמריקאית מנסה לשים ידה על מהנדסי חומרה שמתמחים במעבדי ARM, רכיבי מולטימדיה, תקשורת ועוד. לפי הערכות, מהנדסים שכאלה יקנו לאפל גמישות פעולה אסטרטגית בתחום השבבים

אסף גלעד 13:1404.12.12
אפל מגייסת עשרות מהנדסים מתוך מרכז הפיתוח של טקסס אינסטרומנטס ברעננה, כך עולה מדיווחים באתרים שונים בעולם ובראשם TheNextWeb. הפרסומים מגיעים לאחר שכוונת אפל לגייס מהנדסי חומרה מקרב עובדי מרכז TI ברעננה נחשפה ב"ידיעות אחרונות". המרכז צפוי לפטר 100-150 עובדים בחודשים הקרובים.

להערכת TNW, שהצוות שיגוייס מטקסס אינסטרומנטס יצורף ל-Technologies, חטיבת החדשנות שפתחה אפל, אותה מנהל בוב מנספילד. החטיבה מפתחת רכיבים שונים למעבדי ה-A6 ולמכשיר האייפד 4.

 

האייפון 5, מבט מבפנים. האם מעבדי יורשיו יפותחו בישראל? האייפון 5, מבט מבפנים. האם מעבדי יורשיו יפותחו בישראל?

 

אפל נהנית מגלי הפיטורים בשוק החומרה

 

מרכז פיתוח החומרה של אפל בישראל הוא היחיד מחוץ לארה"ב שמפעילה ענקית האלקטרוניקה, מלבד מספר מרכזי תוכנה באוסטין, ונקובר, צרפת, גרמניה ושבדיה. אפל ישראל, בראשותו של אהרון אהרון, מובילה בחודשים האחרונים מהלך גיוס של עשרת מהנדסי חומרה מנוסים.

 

גלי הפיטורים בחברות השבבים פריסקייל וטקסס אינסטרומנטס, שתיהן חברות שעוסקות בפיתוח שבבי מובייל מתאימים לתוכניות אפל כמו כפפה ליד; מהנדסי פריסקייל ו-TI מתמחים בפיתוח רכיבי מולטימדיה, WiFi ובלוטות' לשבבי סלולר וטאבלטים מבוססי טכנולוגיית ARM - שתואמת לטכנולוגיית אפל.

 

המהנדסים יגוייסו להרחבת מרכזי אפל בהרצליה פיתוח ובחיפה. על פי TNW, מתכוונת טקסס אינסטרומנטס להחזיר את כל פעילות הפיתוח שלה לארה"ב ולסגור את מרכז המו"פ בישראל. זאת, לאחר שאבנר גורן, מנכ"ל משותף ב-IT ישראל, טען שהמרכז לא ייסגר ושהחברה מחויבת להמשך פעילותה בארץ. גורן לא ציין כיצד תראה פעילות הפיתוח הזו.

 

היתרון: גמישות פעולה בפיתוח שבבים

 

מהנדסי חומרה מנוסים כשל TI יקנו לאפל גמישות ברמה האסטרטגית - שתאפשר לה לפעול במספר כיוונים. אתר The Mac Observer העריך שהמהלך של אפל נועד להגדיל את האינטגרציה של טכנולוגיית ARM במכשיריה - ולשלבה גם במחשבי ה-MAC.  לעומתו, העריכה RBC קפיטל שהענקית האמריקאית תעדיף להמשיך ולהתבסס על מעבדי אינטל ב-MAC, כצעד נגד לתחרות ההולכת וגוברת שלה עם סמסונג - ספקית שבבים מרכזית של אפל. על פי התסריט הזה, שיתוף מידע בין אפל ואינטל יוכל להוביל את חברת השבבים לייצור מעבדי ה-Ax של האייפון והאייפד, לצד ייצור מעבדי x86 למחשבי המק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x