$
חדשות טכנולוגיה

יצרניות המחשבים: היו לנו ציפיות נמוכות מווינדוס 8, מיקרוסופט היא שהתאכזבה

מיקרוסופט טענה שמכירות ווינדוס 8 עלו על של ווינדוס 7. לעומתן, טענו חברות מחקר שנתון המכירות נמוך בהרבה. עתה מסבירים בכירים בסוני, Dell וטושיבה כי המכירות היו צנועות - אך תאמו את ציפיות החברות

עומר כביר 20:4803.12.12
לא לחוצות: יצרניות המחשבים לא מתרגשות מקצב המכירות הנמוך יחסית של ווינדוס 8, מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט למחשבים אישיים - וטוענות שהן עומדות בציפיות שלהם. “נראה שזו מיקרוסופט שהייתה יותר מדי אופטימית", אמר בכיר בטושיבה ל-Wired.
בשבוע שעבר טענה מיקרוסופט כי מכרה 40 מיליון רישיונות לווינדוס 8 בחודש הראשון מאז השקתה, קצב מכירות שלכאורה גבוה יותר מזה של ווינדוס 7. ואולם, מנתונים של חברת המדידה StatCounter, שפורסמו בסוף השבוע, עולה שקצב האימוץ של מערכת ההפעלה נמוך משמעותית מזה של קודמתה.

 

אולטרה-בוק מבוסס ווינדוס 8 מבית טושיבה אולטרה-בוק מבוסס ווינדוס 8 מבית טושיבה

 

הציפיות היו נמוכות מראש

 

לפי דיווחים בחו"ל, במיקרוסופט הניחו את האשמה לפתחן של יצרניות המחשבים. ואולם כעת טוענות היצרניות: מכירות ווינדוס 8 עמדו או התקרבו לציפיות שלנו; הן פשוט לא היו גבוהות כמו אלו מיקרוסופט.

 

מחשבי ווינדוס 8 בעת השקת מערכת ההפעלה בישראל מחשבי ווינדוס 8 בעת השקת מערכת ההפעלה בישראל צילום: אוראל כהן

 

"היו לנו ציפיות שונות מהשקת ווינדוס 8 לעומת השקת מערכות הפעלה קודמות", אמר ג'ף ברני, מנהל חטיבת המחשבים האישיים של טושיבה אמריקה, ל-Wired. “בעבר, ווינדוס הייתה המשחק היחיד בעיר. היום מדובר בסביבה שונה".

 

מנהל חטיבת Vaio בסוני, דייב מקפארלנד, אמר לאתר כי מכירות ווינדוס 8 היו אמנם איטיות יחסית, אבל הן תואמות את ציפיות החברה טרם ההשקה: “אם הייתי צריך להשוות את ווינדוס 7 מול ווינדוס ויסטה לעומת ווינדוס 8 מול ווינדוס 7, תחזיות המכירות שלנו לא גבוהות כמו בעת המעבר מוויסטה ל-7”. גם ניל האנד, סגן נשיא ב-Dell, אמר שמהעבר לווינדוס 8 מתבצע בהתאם לציפיות, הן במגזר הפרטי והן במגזר העסקי.

 

הבעיה היא בשוק המחשוב

 

נתונים של חברת המחקר NPD שפורסמו בשבוע שעבר הציגו גם הם תמונה דומה, ולפיה רק 58% מהמכשירים מבוססי ווינדוס שנמכרו התבססו על מערכת ההפעלה החדשה. לדברי החברה, בחודש שלאחר השקת ווינדוס 7 כבר התבססו עליה 83% מהמכשירים שנמכרו.

 

“אני לא חושב שמשהו שבור מהיסוד בווינדוס 8”, אמר אנליסט NPD סטיבן בייקר. “יש משהו שגוי ושבור מהיסוד בשוק המחשבים. הבעיה של סוחרים ויצרניות היא שרבים מהם מרוכזים בשוק ה-PC המסורתי שלא מהווה חלק מהצמיחה בשוק המחשוב".

 

מספר ארגונים מתחו ביקורת על ווינדוס 8 בחודשיים האחרונים וטענו שהיא מכוונת-צרכן ויש לה פחות ערך מוסף לשוק העסקי. מספר נציגי חברות גדולות טענו שהם לא רואים סיבה לשדרג את מערכות ההפעלה הקיימות שלהם. חברת גרטנר אף העריכה כי רק 20% מהארגונים צפויים לעבור לווינדוס 8 השנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x