$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: ג'ון מקאפי נעצר בבליז

דיווחים סותרים על מעצרו של אייל תוכנות האנטי-וירוס, החשוד במעורבות ברצח של אזרח אמריקאי. שעות ספורות קודם לדיווח על מעצרו, העניק מקאפי ראיון נרחב ממקום מסתרו

יוסי גורביץ 12:0302.12.12

ג'ון מקאפי, החשוד במעורבות ברצח של שכנו בבליז, נעצר הבוקר (א') בשעה שניסה לחצות את הגבול מממדינת בליז למקסיקו. כך דיווח הבוקר (א') WhoIsMcafee, שהוקם במקור על ידי מקאפי על מנת לסקור את הנושא ורוב ההודעות בבלוג נכתבו על ידי מקאפי עצמו. כותב ההודעה בבלוג, אחד האנשים המסייעים למקאפי באופן אישי, סייג את הידיעה וציין שאין לה אישור רשמי.

 

לידיעה אין אישור ממקורות רשמיים בבליז ודיווחים אחרים בנושא סותרים: משטרת עיר הבירה של בליז, בליז סיטי, אמרה כי הנושא אינו מוכר לה; בעיר בה על פי הדיווחים נתפס מקאפי, סאן פדרו, הדיווחים הוכחשו על ידי דובר המשטרה. עם זאת, הדיווח המקורי בבלוג של מקאפי - שעודכן בעבר בצורה תכופה ומדי שעה - נמצא באוויר שעות ארוכות וטרם תוקן או הוכחש שם.

 

 

ג'ון מקאפי, מפתח תוכנת האנטי-וירוס הפופולארית, מיליונר, חשוד ברצח ופליט נמלט ג'ון מקאפי, מפתח תוכנת האנטי-וירוס הפופולארית, מיליונר, חשוד ברצח ופליט נמלט צילום מסך: youtube

 

בתחילת חודש נובמבר, נמלט מקאפי מאחוזתו בבליז לאחר שנחשד ברצח של אזרח אמריקאי, גרגורי פאול. מקאפי, שבנה את תוכנת האנטי-וירוס הפופולרית הנקראת על שמו, עבר לבליז ושם היה מעורב, בין השאר, בסחר בסמים. קודם למותו של פאול, הנרצח התלונן במשטרה כי מקאפי איים עליו בכלי נשק. משטרת בליז הבהירה כי מקאפי אינו חשוד ברצח אלא הוא רק "עד מהותי", וראש ממשלת בליז הגדיר את מקאפי כ"פרנואיד". 

 

זמן קצר לאחר ירידתו למחתרת, פתח מקאפי את הבלוג, בו תיאר את חייו ומנוסתו מן הרשויות. שעות ספורות לפני הדיווחים על מעצרו, יחד עם חברתו – הוא התראיין ל-CNN, ובמהלך הראיון אמר כי אין בכוונתו להסגיר את עצמו לרשויות או להפסיק לכתוב את הבלוג שלו, וכי בדעתו להמלט מבליז. מאז החלה הפרשה, טען מקאפי כי הוא לא אחראי בשום צורה למותו של פאול, וכי הסיבה למצוד אחריו היא העובדה שהוא סירב לשחד פקיד ממשלה בכיר. כשנשאל מה הכוונה ב"להמלט", הוא אמר שהוא מתכוון לכך שתושבי בליז, שחוששים לצאת נגד ממשלתם המושחתת לדבריו, מתחילים לאזור אומץ להשמיע את דעתם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x