אינטרנט

האקרים איראנים פרצו לסבא"א - ודרשו לחשוף את הגרעין הישראלי

ההאקרים גנבו ופרסמו מידע על מומחי גרעין שונים בעולם. הם איימו שימשיכו לתקוף את הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית עד שזו תחל לחקור את פרויקט הגרעין הישראלי. "לישראל יש מאגר נשק גרעיני פעיל, שצמוד לגוף צבאי גודל והולך", כתבו

הראל עילם 14:2028.11.12

קבוצת האקרים איראנית ואנטי-ישראלית מובהקת בשם "פרסטו" (סנונית, בפרסית) הצליחה לפרוץ לשרתי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית. ההאקרים אספו מידע, פרטי קשר ותכתובות פרטיות של הסוכנות ופרסמו את החומר ברשת. הם הצהירו כי ימשיכו לעשות זאת עד שהארגון יפתח בחקירה רשמית כנגד ישראל.

ההאקרים פרסמו מוקדם יותר השבוע את הפרטים של מאה מומחי גרעין מסביב לעולם, וביקשו מהם לחתום על עצומה הדורשת מהסוכנות לבצע ביקור בכור הגרעיני בדימונה ולבדוק את הדיווחים על כך שישראל מחזיקה במאגר כלי נשק גרעיניים לא מדווחים, בניגוד לתקנון הסוכנות. בהודעה של ההאקרים נמסר: "לישראל יש מאגר כלי נשק גרעיניים עובד, שצמוד לגוף צבאי גודל והולך. יש לנו עדויות שקורים דברים בדימונה, ורשימת האנשים יכולים להיות שותפים-לפשע אם תאונה תקרה שם".

 

הכור בדימונה. ההאקרים דורשים מסאב"א לחשוף את שמתרחש בו הכור בדימונה. ההאקרים דורשים מסאב"א לחשוף את שמתרחש בו צילום: אי פי איי

 

בהודעה גם נמסר: "המידע הקריטי של הסוכנות בטוח איתנו ואנו אחיכם. אבל אנחנו לא יכולים להבטיח זאת אם גורמים מערביים ימשיכו לדבר על חיסולים", כאשר הם מתייחסים לטענות כי איראן אחראית לניסיון חיסול של בכירים ישראליים בהודו.

 

הטקטיקה בה בחרו ההאקרים - פרסום פרטיהם האישיים של מומחי גרעין במטרה לזכות לשיתוף פעולה מהם, לא נראית כבחירה אפקטיבית במיוחד. לא ברור האם פרסטו מסונפים לקהילת ההאקרים של אנונימוס, שלאחרונה פלגים בה הצהירו על כוונה לתקוף אתרי ממשל ישראלים - ככל הנראה, ללא הצלחה.

 

ובאיראן: מתכוננים להדמיית פיצוץ אטומי של 40 קילו-טון

 

גייל טודור, דוברת סוכנות האנרגיה הממוקמת בוינה, אישרה כי בוצעה התקפת סייבר, אך הסבירה שנפרץ רק שרת ישן שמנותק מהרשת זה זמן רב. לדבריה, השרת לא הכיל תוכן רגיש - אלא רק פרטי קשר של מספר מומחים בתעשייה. היא הוסיפה: "אנו מאוד מצרים על הפריצה הזו. צוות האבטחה שלנו עומל כעת כדי להבטיח שאף מידע רגיש לא יחשף בעתיד".

 

דיפלומט מערבי אנונימי אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי למיטב ידיעתו, המידע שנחשף אינו רגיש או סודי. איראן נמצאת כעת תחת חקירה רשמית מצד הסוכנות, שלאחרונה דיווחה כי המדינה המוסלמית האיצה את תוכנית הגרעין שלה ועומדת להכפיל את יכולת העשרת האורניום שלה. נציגי ממשל איראן ממשיכים לטעון כי תוכנית הגרעין שלהם היא לצרכי שלום בלבד.

 

סוכנות הידיעות AP דיווחה לפני מספר שעות כי הגיעו אליה מסמכים המראים כי איראן עומדת לבצע סימולציה ממוחשבת של הפעלת נשק גרעיני בעוצמה של 40 קילו-טון - חזק פי 3 מהפצצה שהשמידה את הירושימה ב-1945.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x