$
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט: מכרנו 40 מיליון רישיונות לווינדוס 8 בתוך חודש

ענקית התוכנה פרסמה נתוני מכירות ראשונים של ווינדוס 8 - שבשלב זה נראים גבוהים אף משל ווינדוס 7. עם זאת, נמנעה החברה לפרסם נתוני מכירות של טאבלט הסרפס

יוסי גורביץ 11:5928.11.12
מיקרוסופט מכרה 40 מיליון רשיונות של ווינדוס 8 בחודש שעבר מאז השקת מערכת ההפעלה החדשה. אתר zdnet דיווח כי את הנתונים הציגה אתמול (ג') תמי רלר, אחראית השיווק והפיננסים של ווינדוס במיקרוסופט.

בחברה ציינו כי קצב המכירות של ווינדוס 8 נראה גדול יותר מזה של ווינדוס 7 בשעתה: כ-60 מיליון רישיונות לגרסה 7 נמכרו בחודשיים שלאחר השקתה. עוד אמרה מיקרוסופט כי מעבר למכירות של מערכת ההפעלה עצמה, כ-4 מיליון משתמשים שדרגו את מערכת ההפעלה שלהם מווינדוס 7 ל-8 בתוך ארבעה ימים מההשקה.

 

עם זאת, לא ברור מה משמעות המספר של "מכירת רשיונות" - האם הם נמכרו למשתמשי קצה או לחנויות או ספקים. מיקרוסופט נמנעה מלענות לשאלת הבלוג All About Microsoft בנושא זה.

 

ווינדוס 8. 40 מיליון רישיונות בתוך חודש ווינדוס 8. 40 מיליון רישיונות בתוך חודש

 

המפתחים התחילו להרוויח מהאפליקציות

 

רלר לא התייחסה לנתוני המכירות של מחשבי הסרפס של מיקרוסופט, שמנכ"ל מיקרוסופט באלמר הגדיר לפני מספר שבועות כ"צנועות". לדברי רלר, מיקרוסופט אישרה כ-1,500 דגמי מחשבים כמתאימים לווינדוס 8, צמיחה של כ-500 מהמספר שאושר לפני כחודש - וכי מספר האפליקציות בחנות האפליקציות של החברה הוכפל.

 

רלר לא ציינה מספר מדויק, אך ההערכות הן כי בסוף השבוע עבר מספרן של האפליקציות את קו ה-21,000. רלר טענה שחלק מהאפליקציות כבר הכניסו ליוצריהן יותר מ-25,000 דולר.

 

לטענת רלר, המשתמשים מוצאים את חלונות 8 כמערכת הפעלה ידידותית וקלה לשימוש. 85% מהם, לדבריה, משתמשים בדסקטופ של מערכת ההפעלה ביום הראשון, ובשלושת השבועות הראשונים המשתמש הממוצע מוסיף 19 אריחים למסך הפתיחה של מערכת ההפעלה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x