אינטרנט

מיקרוסופט תסגור את Messenger הוותיק - ותעביר את משתמשיו לסקייפ

השירות איבד את רוב משתמשיו לטובת שירותי הצ'ט של גוגל ופייסבוק. מיקרוסופט צפויה להעביר את 100 מיליון המשתמשים הפעילים בו אל סקייפ בתחילת 2013

עומר כביר 18:2507.11.12
מיקרוסופט מוציאה לגמלאות את שירות המסרים המיידיים שלה Windows Live Messenger (ידוע גם בשם MSN Messenger), ותשלב את משתמשיו הפעילים בשירות סקייפ, אותו רכשה לפני כשנה וחצי.

המסנג'ר של מיקרוסופט היה בעבר אחד השירותים המקוונים הפופולריים ברשת, ואירח מאות מיליוני משתמשים שהשתמשו בו בעיקר על מנת לנהל צ'טים. ואולם, עליית פייסבוק, הכוללת שירות צ'ט מובנה, ושילוב יכולות צ'ט בג'ימייל של גוגל מבלי צורך להתקין תוכנה מיוחדת פגעו קשות בפעילותו.

 

לפני שנה וחצי דיווח אתר ars technica כי לשירות יש 330 מיליון משתמשים פעילים בחודש, מתוכם 40 מיליון פעילים בכל נקודת זמן. ואולם, לדברי מיקרוסופט נכון להיום מספר המשתמשים הפעילים בשירות עומד על 100 מיליון בלבד.

 

ירד מגדולתו - ועתה, יוחלף בסקייפ. Messenger ירד מגדולתו - ועתה, יוחלף בסקייפ. Messenger

 

כעת מתכוונת החברה לחסל סופית את השירות ולהעביר את המשתמשים הפעילים לסקייפ, אותו רכשה תמורת 8.5 מיליארד דולר. לשירות השיחות הפופולרי יש, לפי אתר The Next Web, כ-280 מיליון משתמשים פעילים בחודש והמיזוג עם משמשי המסנג'ר צפוי להזניק מספר זה משמעותית.

 

מהגרים לסקייפ, החל מהשנה הבאה

 

במהלך הרבעון הראשון של 2013 צפויה מיקרוסופט לחסום את האפשרות להתחבר למסנג'ר (בכל העולם פרט לסין). משתמשים שירצו להמשיך לדבר עם חבריהם דרכו ייאלצו במקום זאת להוריד ולהתקין את הגרסה העדכנית ביותר של סקייפ, ולהתחבר עם אותם פרטים באמצעותם התחברו למסנג'ר.

 

משביצעו פעולה זו יוכלו המשתמשים לראות ולדבר עם רשימת אנשי הקשר שלהם מהמסנג'ר, ולבצע את כל הפעולות שמציעה סקייפ - שיחות קוליות, שיחות לטלפונים קוויים וניידים, שיחות וידיאו ועוד. משתמשים שכבר מחזיקים בחשבון סקייפ יוכלו למזג בין שני החשבונות וליצור רשימת אנשי קשר משותפת.

 

"המטרה שלנו היא לספק את חוויית התקשורת הטובה ביותר לכל אחד ובכל מקום", נכתב בבלוג הרשמי של סקייפ, שם גם הוכרז על ביצוע המהלך. “אנחנו רוצים למקד את מאמצינו בפישוט הדברים בעבור קהילת המשתמשים שלנו תוך שיפור החוויה הכוללת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x