$
חדשות טכנולוגיה

קים דוטקום התחייב לחבר את ניו זילנד לרשת בכבל תת ימי נוסף

היזם הססגוני, שארה"ב דורשת את הסגרתו, הודיע כי יממן סלילת תשתית אינטרנט משל עצמו - לרווחת גולשי ניו זילנד. המטרה: להוות תשתית לשירות שיתוף הקבצים החדש של דוטקום, Me.ga

יוסי גורביץ 14:2505.11.12
קים דוטקום, הבעלים של מגהאפלוד שארה"ב דורשת את הסגרתו, הודיע כי יחבר את ניו זילנד, בה הוא מתגורר, לשאר הרשת באמצעות כבל תת ימי נוסף על הכבל שדרכו מחוברת כיום המדינה לאינטרנט. כך דיווח הבוקר (ב') המגזין ComputerWorld.
לדברי דוטקום, המהלך איננו רק הפגנת נדיבות כלפי תושבי ניו זילנד: הוא חושש שהשירות החדש שהוא מתכנן, Me.ga, יצרוך רוחב פס עצום וחוות שרתים עצמאית. Me.ga, עליו הכריז דוטקום לאחרונה, היא שירות שמיועד להחליף את מגהאפלוד, שהושבתה בעקבות פשיטת הרשויות האמריקאיות בינואר השנה.

 

קים דוטקום וסגל מגהאפלוד במשפטם בניו זילנד קים דוטקום וסגל מגהאפלוד במשפטם בניו זילנד צילום: רויטרס

 

על פי התכניות של דוטקום, שנחשפו לפני מספר שבועות, Me.ga יאפשר למשתמש להעלות קבצים ולהוריד אותם - כאשר כל הקבצים מוצפנים, והמשתמש יכול לקבוע מי יקבל גישה אליהם באמצעות אספקת המפתח. דוטקום הבהיר כי למנהלי השירות לא תהיה גישה למפתחות, כך שהם לא יהיו אחראים לתוכן שמועלה לשירות. הדרך היחידה, לדבריו, שבה ניתן יהיה להכריז על השירות כבלתי חוקי תהיה באמצעות הכרזה על הצפנה עצמה כבלתי חוקית.

 

שיתוף קבצים? זה טוב לעסקים בניו זילנד

 

דוטקום אמר עוד כי הוא רוצה לבנות את מרכז השרתים שלו בניו זילנד, משום שהמדינה מתמחה באספקת חשמל נקי וזול. לדבריו, השילוב בין כבל מידע נוסף ובין אנרגיה ידידותית לסביבה צפוי להפוך את ניו זילנד למוקד עניין מצד חברות אינטרנט זרות.

 

ארה"ב, שפשטה על מגהאפלוד, מנהלת מערכה משפטית בדרישה להסגיר אליה את דוטקום מניו זילנד, שם הוא מחזיק בתושבות כדי להעמידו לדין. דוטקום נאבק בדרישת ההסגרה, ועד כה נחל שורה של נצחונות משפטיים בניו זילנד. בין השאר נקבע כי צווי החיפוש שהוצאו כנגדו היו בלתי חוקיים, וכי יש להחזיר לו את נכסיו. עוד התברר כי שירות הביון הניו זילנדי GCSB האזין לדוטקום, על פניו בניגוד לחוק, מה שגרר סערה פוליטית במדינה השלווה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x