$
חדשות טכנולוגיה

ויזה היזהרי, גוגל מאחורייך

על פי דיווח, גוגל מתכננת תוספת מעניינת לשירות התשלומים שהיא מתכוננת להנפיק בקרוב, כרטיס פיזי שיהיה מסוגל לחייב את אפליקציית הארנק האלקטרוני

רפאל קאהאן 19:2202.11.12

שירות הארנק האלקטרוני של גוגל הולך לקבל שידרוג משמעותי בדמות כרטיס פיזי כמו שיש לנו בארנק. הכרטיס ישמש לחיוב חשבון הארנק האלקטרוני שלנו וזאת ללא צורך בשימוש באפליקציה בסמארטפון או במחשב. היתרון הגדול הוא שאנחנו בעצם לא נצטרך לדאוג לכך שהקמעונאי שמוכר לנו מוצר כלשהו יהיה בעל קופה שתומכת בשירות NFC למשל.

 

 
גוגל מנסה לקדם את שירות התשלום שלה והיא השכילה להבין שהרגלי התשלום של המשתמשים לא משתנים כל כך מהר. אם תשלום בפייפאל נהפך לדרך הנפוצה לחייב תשלומים באתרי הסחר המקוונים, הרי שגוגל מנסה לקדם את ה-Google wallet שלה בעיקר בעולם האמיתי ושם יש לחברות כרטיסי האשראי וכמובן למזומן יתרון עצום בדמות הרגלי הצריכה שלנו.

 

הפתרון של גוגל הוא אם כן לספק לנו כרטיס פלסטיק שיקושר לחשבון הארנק האישי ושיהיה מסוגל לחייב את כרטיס האשראי שהגדרנו כברירת מחדל. מה היתרון? ישנם כמה, אולם העיקריים שבהם הם שלא תצטרכו להסתובב עם יותר מכרטיס אחד בכיס בנוסף לטלפון שלכם, אם יש לכם יותר מכרטיס אשראי אחד - והיום לרובנו יש - הרי שתוכלו להשאיר אותם בבית ולהחליפם בכרטיס של גוגל.

 

היתרון שני הוא שלא תצטרכו טלפון בשביל לשלם, יתרון ברור אם נגמרה לכם הסוללה, דקה לפני שהגעתם לקופה. יתרון שלישי מופיע בדמות שירות העברת כספים והאפשרות להטעין את הכרטיס בסכום קבוע מראש, שימושי מאוד אם אתם רוצים לצייד את ילדכם בסכום כסף או אם אתם מטיילים בחו"ל למשל.

 

השילוב של כרטיס וטלפון מאפשר לגוגל להיכנס מראש כשחקנית ראשית לתחום התשלומים האלקטרוניים ואף לאיים בעקיפין על חברות האשראי הוותיקות כדוגמת ויזה, מאסטרכארד ואמריקן אקספרס. האם הן ינסו להילחם בגוגל או שינסו לשתף עימה פעולה? לא ברור, אך מה שבטוח הוא שבעתיד נוכל לשלם עם הגוגל כארד שלנו. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x