$
חדשות טכנולוגיה

זעזוע בצמרת אפל: סקוט פורסטול, סמנכ"ל התוכנה, עוזב את החברה

הבכיר, מעמודי התווך של אפל, יעזוב אותה בתחילת 2013. החברה טרם הודיעה על מחליף - ומנהלים אחרים בה ימלאו את תפקידיו השונים באופן זמני. בנוסף לפורסטול, יעזוב גם ג'ון ברווט, ראש חטיבת הקמעונאות בחברה

ניצן סדן 00:0830.10.12
אפל הודיעה הלילה (ב') שסקוט פורסטול, סמנכ"ל בכיר לתוכנה בחברה - יעזוב אותה בתחילת השנה הבאה. אתר TechCrunch דיווח שפורסטול ככל הנראה יעזוב את תפקידו באופן מיידי ויכהן כיועץ למנכ"ל החברה טים קוק עד לעזיבתו. בשלב זה לא ידוע מדוע עזב הבכיר.

אפל עדיין לא הגדירה מחליף לפורסטול - שעבד בחברה מאז 1997 והפך לאחד מעמודי התווך של הנהלתה - ואף נטען כי הוא מועמד לתפקיד מנכ"ל אפל. עם זאת, יורחבו סמכויותיהם של בכירים אחרים באפל - ג'וני אייב, בוב מנספילד, אדי קיו וקרייג פדריגי. 

 

סקוט פורסטול (מימין), לצד סטיב ג'ובס ופיל שילר סקוט פורסטול (מימין), לצד סטיב ג'ובס ופיל שילר צילום: בלומברג

 

אייב ינהל את תחום הממשקים, קיו יטפל בתחומי סירי - כלי ההפעלה הקולית של מכשירי החברה ובאפליקציית המפות הבעייתית של אפל לצד תחומי אייטיונס ואייקלאוד ואילו חטיבת iOS תשולב בחטיבת ה-OSx שבניהול פדריגי.

 

פורסטול ניהל את תחום פיתוח התוכנה בחברה בכישרון רב - ואף נטען בעבר כי המחלקה שבראשה עמד אחראית לקרוב ל-70% מההכנסות של הענקית האמריקאית.

 

לצד פורסטול, יעזוב את החברה בכיר נוסף - ג'ון ברווט, ראש חטיבת הקמעונאות באפל, שהצטרף לחברה רק בינואר האחרון. לא ידוע מדוע ברווט עוזב, שכן אפל הצליחה להגדיל את רווחיה בתחום פעילותו בשנה האחרונה בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2011. עם זאת, להערכת TechCrunch, ברווט לא התאים לתפקיד בשל סוגיות מקצועיות.

 

תקופה מאתגרת במיוחד לענקית האמריקאית

 

זהו זעזוע משמעותי לחברה, שנמצאת עתה בתקופה מורכבת: אפליקציית המפות שלה, אפל Maps זכתה לביקורות קוטלות ממשתמשי iOS 6 ומאתרי טכנולוגיה בעולם, עד לרמה בה קוק המליץ למשתמשים לעבור לשירותים מתחרים עד לתיקון הבאגים הרבים שהתגלו בה.

 

בנוסף, התחרות בשוק הטאבלט צפויה להתעצם עם השקת מכשיר הנקסוס 4 שעשוי להציב תחרות קשה לאייפון 5 היום ועם כניסת מיקרוסופט לזירת מערכות ההפעלה הסלולריות עם ווינדוס פון 8.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x