שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
התעשייה

פרסום ראשון

פריסקייל מפטרת כשליש מעובדיה בהרצליה

החברה פיטרה 150 מתוך 450 עובדי מרכז הפיתוח המקומי. זהו גל הפיטורים הגדול השני בחברה בשנים האחרונות, לאחר שפיטרה בעבר 120 עובדים נוספים

אסף גלעד 11:5328.10.12
אחרי החגים כבר כאן: חברת השבבים פריסקייל החלה הבוקר (א') בהליכי פיטורים של של כ 150 עובדים מתוך כ- 450 עובדי מרכז הפיתוח של החברה בהרצליה. זהו גל הפיטורים הגדול השני בחברה בשנים האחרונות לאחר שבשנת 2009 פיטרה כ- 120 עובדים מתוך 600, עשרות מהם ממרכז הפיתוח ביישוב עומר שבדרום, מרכז פיתוח שנסגר באותה שנה. רבים מהמפוטרים הם מהנדסי חומרה ותוכנה.

רק בחודש יוני האחרון שלחה פריסקייל לכלי התקשורת פרסומים בדבר גיוס 30 מהנדסי פיתוח, כאשר מחציתם סטודנטים במשרה חלקית שאמורים היו להוות כעתודה לכח עבודה קבוע בחברה לאחר סיום הלימודים.

 

 

שמואל ברקן, מנכ"ל משותף בפריסקייל ישראל שמואל ברקן, מנכ"ל משותף בפריסקייל ישראל צילום: אריאל בשור

 

פריסקייל, שעד 2004 פעלה בישראל כחברת מוטורולה סמיקונדקטורס, מפתחת בישראל שבבי תקשורת רשתות ואלחוט, בעיקר עבור השוק הצרכני, התעשייתי ותעשיית הרכב. נשיא ומנכ"ל פריסקייל ישראל הוא דודי גלנטי. שמואל ברקן הוא מנכ"ל משותף בפריסקייל ישראל ודירקטור לשיווק ומכירות במזה"ת ואפריקה.

 

בשנה האחרונה צברה פריסקייל, חברה הנסחרת בבורסת ניו-יורק, הפסדים משמעותיים. ברבעון השני השנה דיווחה על הפסד של 34 מיליון דולר ועל הכנסות של כמיליארד דולר, רמת הכנסות קבועה עליה היא שומרת ברבעונים האחרונים. מאז תחילת השנה נפלה מניית החברה ב- 28.5%.

 

החברה מאשרת - "המרכז בישראל יתאים את עצמו לשינויים האסטרטגיים"

 

לדברי גרג לואו, מנכ"ל פריסקייל העולמית: "במהלך שלושת החודשים הראשונים לתפקידי, ערכנו בדיקה יסודית ומקיפה של כל בתי העסק, השווקים והאזורים בהם אנו פועלים, במטרה למצוא את הזיהוי המבדל האמיתי שלנו ולזהות את האזורים בהם אנו יכולים לחזק את השפעתנו ולהפוך לכוח מוביל – זאת על מנת להקצות מחדש את משאבי המחקר והפיתוח שלנו לכיוון אותם אזורי השפעה בעלי ערך וצמיחה גבוהים".

 

עוד הוסיף לואו, כי החברה החליטה "למקד את השקעתה בפיתוח קבוצת המוצרים בהם מודגשת חוזקתה – Automotive, Microcontrollers, Digital Networking – כאשר המיקוד בקבוצות מוצרים אלו יניע השקעות מצד החברה, ויסייע להסיט את משאבי המכירות כדי להתיישר עם הצמיחה בתעשייה בסין. על ידי הקצאה מחדש של ההשקעות שלנו ומיקוד מאמצינו בשווקים הנמצאים בצמיחה גבוהה, נוכל עד מהרה להאיץ את עליית נתח השוק שלנו".

 

דודי גלנטי, נשיא ומנכ"ל פריסקייל ישראל, הדגיש כי: "מרכז הפיתוח של פריסקייל בישראל יתאים עצמו לשינויים האסטרטגיים המתבקשים בהתאם לרה-ארגון שמיישמת החברה העולמית, ואף ייערך לבחינה מחודשת של המבנה הארגוני ולשינויים בהיקפי כוח האדם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x