$
חדשות טכנולוגיה

אונאבו: Waze היא המרוויחה הגדולה ממכתב ההתנצלות של טים קוק

ל-Waze שיעור הצמיחה הגדול ביותר בקרב יישומי הניווט עליהם המליצה אפל כתחליף לשירות הניווט של iOS 6. כך, לפי נתוני אונאבו, שמנטרת שימוש באפליקציות מובייל

אסף גלעד 16:0320.10.12

ככה זה כששתי חברות ישראליות מפרגנות אחת לשניה: הסטארט-אפ הישראלי אונאבו, לו מערכת המנטרת את השימוש בפועל באפליקציות סלולריות, מדווח כי המרוויחה הגדולה ביותר ממכתב ההתנצלות שפרסם מנכ"ל אפל טים קוק - היא Waze הישראלית.

באונאבו דגמו 100 אלף משתמשי אייפון ששידרגו את מערכת ההפעלה שלהם ל iOS 6 וגילו לבלוג TechCrunch כי נתח השוק של התוכנה הישראלית בקרב משתמשים אמריקאים גדל מ- 7% ל-10% מבין תוכנות הניווט.

 

מיליוני משתמשים חדשים

 

ב-Waze סירבו לפרט בדיוק בכמה משתמשים מדובר, אך סיפרו כי בימים שלאחר נאומו של קוק, עלה מספר ההורדות היומי מ-70 אלף ל-100 אלף. בחודש שעבר דיווחה Waze על 26 מיליון משתמשים, עלייה של 10 מיליון מאז תחילת השנה.

 

אונאבו מדווחת כי חלה צמיחה של 60% בשימוש אפליקציות ניווט אחרות כגון MapQuest ותכונת הניווט של Bing אך שיעור זה עדיין נמוך משמעותית משל Waze. אונאבו (Onavo) הוא סטארט-אפ ישראלי שגייס הון מקרן הורייזונס של המיליארדרד לי קה-שינג, סקויה ומאגמה. החברה פיתחה אפליקצייה המותקנת על גבי הסמארטפון ומסייעת למשתמש בכיווץ תעבורת הנתונים ובאופטימיזציה של שימוש רק באפליקציות נבחרות- ובכך לחסוך בעלות הגלישה הסלולרית. כך, מסוגלת אונאבו לנתח דפוסי שימוש באפליקציות סלולריות בזמן אמת.

 

Waze: התחרות שקולה משנראה

 

בשבוע שעבר התייחס מנכ"ל Waze נועם ברדין לנושא התחרות מול יצרניות אפליקציות המפות. "לחברות הגדולות יש משאבים, אבל הן לא מוצלחות בכל. אנשים שוכחים כמה מוצרים של גוגל נכשלו ושמספר גדול של שירותים של אפל נכשל", אמר ל"כלכליסט". "ההצלחות של החברות הגדולות הן בדברים שבהם הן מתמחות, אבל בתחומים אחרים התחרות היא הוגנת".

 

"הצוות בגוגל שעובד על המוצר שמתחרה במוצר שלך לא בהכרח יותר גדול או שיש לו יותר תקציבים. טים קוק לא קם בכל בוקר ושואל מה עם המפות. צריך להבין שחברות אפליקציות שפועלות מישראל, למשל, מתחרות בצוות בחברה אמריקאית שנלחם את המלחמות הפוליטיות שלו, ושלפעמים יש לו פחות מוטיבציה", הסביר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x