$
אינטרנט

החווה גוועת: רק 15% מהגולשים ישחקו במשחקי פייסבוק יותר מפעם אחת

מחקר חדש מראה שמשחקים כמו פארמוויל ודומיו כבר לא מעניינים את הגולש הממוצע: 85% מהמשתמשים ינסו משחק חדש רק פעם אחת ולא יטרחו לחזור אליו. הנתונים מסבירים את דעיכת חברות כמו זינגה. האם עבר זמנם של המשחקים החברתיים?

הראל עילם 17:4718.10.12
אם תהיתם מדוע מניית זינגה צונחת במהירות מסחררת, כל מה שעליכם לעשות זה להסתכל בדו"ח הרבעוני של חברת המחקר Playnomics, המתמחה באיסוף מידע על משחקי רשת. לפי החברה, רק 15% מהשחקנים שמתחילים לשחק במשחק פייסבוק חברתי ממשיכים לשחק אחרי יום אחד - ומספר זה יורד לאחוז בודד (!) לאחר שלושה ימים.

מכך עולה כי למרות המספרים המרשימים שחברות כמו זינגה מדווחות עליהן - לחברה, שהיא עדיין מפתחת המשחקים החברתיים המובילה בעולם, יש לטענתה 50 מיליון שחקנים פעילים בכותר הדגל החדש שלה, פארמוויל 2. אבל מהדו"ח של Playnomics ניתן להסיק כי לחברה יש בפועל רק 500 אלף שחקנים פעילים.

 

50 מיליון? יותר כמו 500 אלף. פארמוויל 2 50 מיליון? יותר כמו 500 אלף. פארמוויל 2

 

לנשים יש קצת יותר סבלנות

 

נשים, לפי פליימוניקס, נוטות יותר לזנוח משחקים חברתיים - אבל לוקח להן מעט יותר זמן לעשות זאת. 87% מכל השחקניות ינטשו משחק לאחר 4.5 ימים בממוצע, לעומת 85% מהגברים לאחר 4 ימים.

 

המספר נמוכים אף יותר כאשר מסתכלים על שיעור השחקנים שאכן מכניסים כסף לחברות, וגם מבין המשתמשים הפעילים לאורך זמן, רק 15% מהם יכניסו לחברה כסף. מבדיקת נתוני זינגה עצמה ניתן גם להסיק כי רק אחוד בודד מכל השחקנים בוחרים להשקיע במשחק אי פעם.

 

הכסף הגדול, עם זאת, בהחלט מגיע מהשחקנים הפעילים במיוחד - לאחר שבוע, שחקנים הנשארים במשחק משחקים בו במשך קרוב ל-10 שעות מדי יום, לעומת 3 דקות בממוצע לשחקנים רגילים. החברות השונות מנסות לשמר את הלקוחות הכבדים האלו בכל דרך אפשרית, אבל ההיצע והתחרות העזה מקשה עליהן.

 

משחקים חברתיים: מודל בעייתי

 

מניית זינגה איבדה יותר מ-80% משוויה בחצי השנה האחרונה, ולא ברור כעת האם היא תצליח לשקם זאת. החברה, שמייצגת עבור רבים את בועת ההייפ סביב רשתות חברתיות ומשחקים חברתיים בפרט, סובלת מבעיות ניהוליות קשות. אחת הסיבות לצניחת הפופולריות במשחקי פייסבוק באופן כללי היא התלות המוחלטת של מפתחות המשחקים בפייסבוק עצמה. אם מחליטה הנהלת הרשת החברתית לקדם משחק אחד על פני אחרים במרכז האפליקציות, אין דבר שזינגה ודומותיה יוכלו לעשות.

 

עושה רושם שגולשי פייסבוק מעדיפים לשתף תמונות של חיות הבית שלהם, לרטון בסטטוסים או להתחיל עם זרים ולא לעסוק במשחקים. עם זאת, יתכן שמשחק בתצורה הנכונה יוכל לשחזר את הצלחת כותרים כפארמוויל הוותיק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x