$
הייטק והון סיכון
ועידת המובייל ראש ידיעה

mobile 2013

"הסלולר ישנה את סניפי הבנקים"

מירב ספקטרובסקי ששון, מנהלת אגף בנקאות ישירה בבנק הפועלים, מספרת כי "מבחינת הצעירים, הקונספט של למשוך כסף בסניף פשוט לא מתקבל על הדעת" ודוד לרון, מנכ"ל החטיבה הקמעונאית בדלק ישראל, סיפר כי החברה הגיעה ל־500 אלף הורדות של משחקים בחודש

אורנה יפת 16:3515.10.12
"דלק מחזיקה היום שלושה פורמטים: דלק, מנטה ורשת ג'ו, ובמתחמים שלנו אנחנו מקבלים כ-200 אלף איש ביום ורואים פה פוטנציאל נוסף דומה בטראפיק שיכול להגיע אלינו מאפליקציית המובייל". כך אמר דוד לרון, מנכ"ל החטיבה הקמעונאית בדלק ישראל, בפאנל אפליקציות ישראליות, שנערך בכנס המובייל של "כלכליסט" ומכון היצוא.
לדבריו, "אנו רואים במובייל כלי ליצירת תנועה במתחמים שלנו, להגדיל את סל הקנייה ואחר כך לייצר נאמנות של הצרכן אלינו. לכן בחרנו לעשות שת"פים עם גופים שונים, ובהם Waze. יש לנו שת"פ עם חברת קנקדו, שמפתחת אפליקציות משחק. לקחנו תחום שלכאורה אינו קלאסי לתחנות דלק והתחברנו למשחקים מסוימים שדרכם אנו נותנים הטבות ללקוחות ושולחים אותם למתחמים שלנו".

 

דוד לרון, מנכ"ל החטיבה הקמעונאית בדלק ישראל דוד לרון, מנכ"ל החטיבה הקמעונאית בדלק ישראל צילום: אוראל כהן

 

לרון סיפר כי החברה הגיעה ל-500 אלף הורדות בחודש של משחקים. "הקשינו קצת את המשחק, בעקבות תיקון של המודל המסחרי וכדי לעשות אותו יותר כדאי. היום כל כניסה היא בעלת ערך כלכלי עבורנו".

 

לדברי לרון, "בחודש הקרוב ניכנס לשיתוף פעולה במיזם של משחקים מובילים בתחומם, במסגרתו מי שיעלה לשלב הגמר יקבל קופון להטבה במנטה. על כל שלב הלקוח יקבל הטבה למימוש במנטה". בפיילוט ישתתפו מעל 15 משחקים מוכרים וגם רשתות סופר פארם, ד"ר לק ופאנקי פיש (רשת אקססוריז לבנות). המיזם פותח בארץ על ידי חברת קנקדו.

 

"הצרכן הישראלי הוא סלולרי"

 

גם עולם הבנקאות הולך לכיוון של מובייל ומירב ספקטרובסקי ששון, מנהלת אגף בנקאות ישירה בבנק הפועלים, אמרה כי "הצרכן הישראלי הוא מאוד סלולרי. זה משק שמאמץ טכנולוגיות. אנחנו נותנים כבר היום פתרונות לסמארטפונים ואייפד ומנסים להבין מה הסיטואציה בה נמצא הלקוח ואיך אפשר לייצר בנקאות חדשה. למשל, היכולת שלך לתת הוראה למשוך כסף באמצעות סמס".

 

ספקטרובסקי ששון מעריכה כי סניפי הבנקים לא ייעלמו בעתיד, אבל ישתנו. לדבריה, "אני חושבת שמבחינתם של הצעירים, הקונספט של ללכת לסניף ולמשוך כסף זה דבר שלא יעלה על הדעת. יישארו נקודות קטנות וחכמות אבל פחות ופחות לקוחות יגיעו לנקודות האלה".

 

מנכ"ל פנגו, רועי אלבז, אמר כי החברה תנסה להגדיל את מעגל השירותים שניתנים לנהגים. "בעבר הלקוחות היו רגילים רק לחנות, להתקשר ולהגיד את שם העיר בפנגו. כיום אנו מאפשרים להם לשטוף את הרכב במחיר מוזל, לחנות בחניונים, לתדלק בסונול ולקנות בחנויות הנוחות. זה משהו שרק פלטפורמה של מובייל מאפשרת".

 

 

מירב ספקטרובסקי, מנהלת אגף בנקאות ישירה בבנק הפועלים מירב ספקטרובסקי, מנהלת אגף בנקאות ישירה בבנק הפועלים צילום: אוראל כהן

 

מתמקדים במסחר המקוון

 

ארז סתר, מייסד ספר האוכל והמקצוענים, אמר כי "ההזמנות למשלוחים ממסעדות עוברות בהדרגה לאונליין. בהזמנת משלוחים לקח כשלוש שנים להגיע ל־50% בהזמנות אונליין במסעדות, אבל בסלולר אנחנו כבר 30% מסך האונליין בתוך מספר חודשים. כלומר, בתוך שנה רוב ההזמנות לאוכל יהיו מהאונליין. הסלולר נוגס רק מהאינטרנט ולא מהאוף ליין".

 

בפרוקטר אנד גמבל שמים גם כן דגש רב על השימוש באינטרנט ובסלולר, ולדברי רבקה קהת, סמנכ"לית שיווק ומכירות פרוקטר אנד גמבל ישראל, "המסחר המקוון הוא מקום שאנחנו מתמקדים בו. אנחנו רואים בזה חלק מהתמהיל השיווקי. מדובר פה בשיפור חיי הצרכנים. האפליקציות עבורנו אינן המענה העיקרי, חשוב לנו שניתן יהיה למצוא את המוצרים שלנו ברשת כשהלקוחות מחפשים. הפעילות שלנו במובייל הופכת להכרחית. אנחנו יודעים שצרכנים חוזרים הביתה אם הם שוכחים את הטלפון ובודקים אותו כשהם מתעוררים בבוקר, ולכן זה משהו שאנחנו צריכים לעודד אותו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x