שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

דיווח: החריף הקרע בין אפל וסמסונג - עד כדי ניתוק הקשרים העסקיים

האם מערכת היחסים הבעייתית בין אפל וסמסונג מתקרבת לקיצה? בכיר בסמסונג אמר כי אפל החליטה להפסיק להסתמך על רכיבי סמסונג במכשירי האייפון והאייפד - ולפתח את שבביה אצל חברות אחרות

יוסי גורביץ 11:3215.10.12

בכיר בסמסונג טען שהקרע בין הענקית הדרום קוריאנית ויריבתה/שותפתה האמריקאית אפל החריף למצב בו זו האחרונה שוקלת להפסיק להסתמך על סמסונג לייצור רכיבים למכשירי האייפון והאייפד. כך, לפי דיווח של ה-Korea Times.

לדברי הבכיר, ששמו לא צוין, אפל קיבלה החלטה אסטרטגית שלא להשתמש יותר בטכנולוגיה של יריבותיה, והבהירה זאת לסמסונג. הוא ציין עוד כי אף שבעבר אפל וסמסונג שיתפו פעולה בתחום תכנון השבבים של אפל, השבב האחרון שייצרה עבורה סמסונג - ה-A6, שמפעיל בין השאר את האייפון 5 - אמנם יוצר על ידי סמסונג, אבל עוצב כולו על ידי אפל. יצוין כי אפל פועלת לייצור שבבים עצמאי כבר מ-2009, ולשם כך רכשה בשנת 2008 את חברת יצור השבבים P.A. Sami.

 

האייפון 5 מבפנים. יתכן שיורשיו כבר לא יכילו רכיבי סמסונג האייפון 5 מבפנים. יתכן שיורשיו כבר לא יכילו רכיבי סמסונג

  

האם שבבי TSMC יחליפו את אלו של סמסונג?

 

בימים האחרונים הופיע מספר דיווחים על העמקת הקרע בין שתי החברות, אך ה-Korea Times הוא המקור המהימן ביותר שדיווח עליו עד כה. להחלטה של אפל צפויות להיות השלכות קשות על הכנסותיה של סמסונג; ההערכות הן שסמסונג מספקת לאפל ציוד בשווי מיליארדי דולרים. עם זאת, אפל לא תוכל לסגת במהירות מכל מערכת היחסים שלה עם סמסונג מבלי לגרום נזק ניכר לשרשרת היצור שלה. לפי מספר הערכות, אפל החליטה להעביר את ייצור השבבים הבאים שלה לחברה הטיוואנית TSMC.

 

היחסים בין סמסונג ואפל התערערו ככל שהפכה סמסונג למתחרה בתחום הסמארטפונים, כשסדרת הגלקסי שלה מאתגרת את המכירות של האייפון. המתח בין שתי החברות הגיע לשיא כאשר תבעה אפל את סמסונג בשל הפרת פטנטים, וזכתה בפיצוי של 1.05 מיליארד דולר. סמסונג מערערת על הפסיקה, אך נסיונות פשרה שעליהם הורה בית המשפט, בהשתתפות מנכ"לי שתי החברות, לא צלחו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x