מכשירים

מכון Pew: לרבע מהאמריקאים יש טאבלט, נתח השוק של אפל צונח

מכון המחקר קובע כי לכרבע מהאמריקאים כבר יש טאבלט כלשהו – אבל מחשבי לוח מבוססי אנדרואיד דוחקים במהירות את האייפד

יוסי גורביץ 11:2303.10.12
קצב רכישת הטאבלטים בארה"ב נוסק במהירות. מנתוני מכון הסקרים Pew האמריקאי שפורסמו אתמול (ג'), עולה כי לרבע מכלל האוכלוסיה בארצות הברית כבר יש טאבלט, וכי העליה היתה חדה במיוחד בשנה האחרונה: מבין הנשאלים, 68% אמרו כי רכשו את הטאבלט שלהם ב-12 החודשים האחרונים.

 

עם זאת, לפי נתוני PEW, העלייה היא בעיקר ברכישת מכשירי אנדרואיד: נתח השוק של מכשירי אנדרואיד בתחום מחשבי הלוח עלה במהלך שנה אחת מ-15% ל-48%, עוד שנתח השוק של אפל נפל מ-81% ל-52% בלבד. נתח השוק של מכשירים המשתמשים במערכות הפעלה אחרות, כגון הטאצ'פד של HP ופלייבוק של RIM, נמחקו בפועל מהמפה כאשר בעבר כל המכשירים המשתמשים במערכות הפעלה אחרות החזיקו ביחד כ-4%.

 

 

קינדל פייר של אמזון. הטאבלט השני הכי נמכר בארצות הברית, עם נתח שוק של 21% קינדל פייר של אמזון. הטאבלט השני הכי נמכר בארצות הברית, עם נתח שוק של 21% צילום מסך: The Verge

 

בקרב מכשירי אנדרואיד, אחוז נכבד הם מכשירי קינדל פייר של אמזון: הם מהווים 43% מכל מכשירי האנדרואיד בשוק. על פי ההערכות של Pew, הפופולריות של אמזון בקרב קוראי ספרים דיגיטליים איפשרה לה לשכנע רבים מהם לרכוש טאבלט אף שלא התכוונו לעשות זאת במקור. בנוסף, רבים ממכשירי האנדרואיד הם בגודל שבעה אינצ'ים, בניגוד לגודל עשר אינץ שקודם במקור על ידי האייפד; על פי ההערכות, אפל צפויה בקרוב לחקות את מתחריה ולהוציא מיני-אייפד.

 

בתוך כך, מנתוני קומסקור שפורסמו אתמול (ג') עולה כי נתח השוק של מכשירי RIM ומיקרוסופט בתחום הסמארטפונים ממשיך לרדת: RIM איבדה בין מאי לאוגוסט 2012 3.1% מנתח השוק שלה, ואילו מיקרוסופט איבדה 0.4%. גם בתחום הטלפונים החכמים, מערכת ההפעלה המובילה בארה"ב היא אנדרואיד, עם נתח שוק של 52.6%, ואחריה אפל, עם 34.3%. RIM נמצאת במקום השלישי המרוחק, עם 8.3%.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x