מכשירים

טקסס אינסטרומנטס שוקלת לחדול מלפתח מעבדי סמארטפונים ומחשבי לוח

החברה, אחת מארבע יצרניות שבבי המובייל הגדולות בעולם, מבצעת הערכה מחדש של מהלכיה בשוק - לאור כניסת שחקנים חדשים כמו אינטל. גם אם תצא החברה מהשוק, לא ייפגע מרכז הפיתוח שלה בישראל

הראל עילם 14:4927.09.12
יצרנית השבבים האמריקאית טקסס אינסטרומנטס (TI) שוקלת לצאת משוק מעבדי הסלולר ולהפסיק לפתח שבבים עבור טלפונים חכמים וטאבלטים. כך אמר סמנכ"ל חטיבת המוצרים המשולבים בחברה גרג דלגי, בכנס משקיעים אתמול (ד') בניו יורק.

 

TI נחשבת לאחת מארבעת יצרניות המעבדים הסלולריים הגדולות בעולם, יחד עם Nvidia, קוואלקום וסמסונג. אבל כעת, על רקע העליה בחשיבות של פתרונות טכנולוגיה משולבים וכוללים וכניסת אינטל לשוק, TI שוקלת מחדש את הנוכחות שלה. מעבדי ה-OMAP של TI נמצאים במגוון רחב של מכשירים, ביניהם מכשירי הקינדל פייר של אמזון, גלקסי נקסוס מבית גוגל וסמסונג, דרויד רייזר מבית מוטורולה ועוד. החברה עמדה לשחרר בקרוב את מעבדי ה-OMAP 5 החדשים וכבר החלה לפי הדיווחים את פיתוח דור המעבדים הבא שלה, OMAP 6.

 

מטה טקסס אינסטרומנטס מטה טקסס אינסטרומנטס צילום: בלומברג

 

דלגי ציין כי השוק נשלט על ידי מספר מצומצם של חברות, שמסוגלות לספק פתרונות כוללים ומשולבים. כך למשל, קוואלקום היא גם אחת מהחברות הדומיננטיות בתחום שבבי התקשורת, Nvidia מספקת גם פתרונות גרפיים ואילו סמסונג היא יצרנית זכרונות הפלאש, המסכים והטלפונים החכמים הגדולה בעולם. "השוק הזה נהיה פחות אטרקטיבי ככל שאנו נעים קדימה. אינטגרציה אנכית הפכה להיות קריטית בשוק" הוסיף דלגי.

 

ההכרזה אינה צפויה להשפיע על מרכז המו"פ הישראלי, שכולל 350 עובדים. לפי דלגי, החברה תמשיך לפתח את מוצרי ה-OMAP ותתאים אותם לשווקים חדשים, כגון שוק המוצרים המשולבים, אינטרנט הדברים, רובוטיקה ועיבוד תמונה. הוא טוען כי לחברה יש כ-10 לקוחות גדולים חדשים בקטגוריות אלו, ושהיא כבר משרתת יותר מ-4,000 לקוחות בתחום המוצרים המשולבים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x