$
חדשות טכנולוגיה

ווינדוס 8 מוכנה או לא? משבר ביחסי אינטל-מיקרוסופט

לפי דיווח של בלומברג, פול אוטליני מתח ביקורת נוקבת על מערכת ההפעלה החדשה וטען שתושק בטרם הושלמה. בעקבות הפרסום, שחררה אינטל הודעה שונה לחלוטין, לפיה אוטליני סבור ש"ווינדוס 8 היא הדבר הכי טוב שקרה לאינטל"

הראל עילם 13:0927.09.12

האם הברית המפורסמת בין אינטל ומיקרוסופט בסכנה? דובר אינטל הסביר כי על אף הדיווחים על דאגות שהעלה פול אוטליני, מנכ"ל החברה, ממצבה של ווינדוס 8 ותקלות שעשויות לצוץ בה - מעצמת השבבים עדיין מאמינה במיקרוסופט ובמערכת ההפעלה החדשה שלה.

 

השמועות שהחלו אתמול (ד'), יצרו מתח רב בין החברות. מקורן בסוכנות הידיעות בלומברג, פרסמה דיווח לפיו מקור שנכח במפגש עובדים פרטי בטייוואן שמע את אוטליני אומר לעובדיו שווינדוס 8 "עדיין דורשת עבודה רבה". לפי המקור, אוטליני טען שלמיקרוסופט יש עוד סוגיות קוד שעליה לפתור בטרם תושלם ווינדוס 8. עם זאת, המקור ציין שאולטיני התייחס למהלך של מיקרוסופט כאל החלטה נכונה - ושתקלות שיתגלו בווינדוס 8 יוכלו לזכות לתיקון מאוחר יותר באמצעות עדכוני תוכנה.

 

ווינדוס 8. האם תשוחרר לשוק מוקדם מדי? ווינדוס 8. האם תשוחרר לשוק מוקדם מדי?

 

מיקרוסופט תשיק את ווינדוס 8, ווינדוס 8 פון ושאר המוצרים, השירותים והתוכנות הנלווים למערכות הפעלה אלה במה שמתואר כהשקה "הכי גדולה והכי יקרה בהיסטוריה" שלה, בין ה-26 ל-29 באוקטובר.

 

אינטל הכחישה את הדיווח גורם ודובריה טענו כי "לאינטל יש היסטוריה ארוכה של עבודה משותפת מול מיקרוסופט בהשקת ווינדוס. אנו בהחלט מצפים שזה ימשיך גם עם ווינדוס 8". אוטליני עצמו אמר: "ווינדוס 8 היא אחד הדברים הכי טובים שקרו אי פעם לאינטל". החברה לא הכחישה את דבריו של אוטליני.

 

מיקרוסופט ואינטל, רומן על זמן שאול

 

שיתוף הפעולה ההדוק בין שתי החברות החל לפני למעלה מ-20 שנה, כאשר מיקרוסופט החלה להתאים את מערכות ההפעלה שלה אך ורק לארכיטקטורה של מעבדי אינטל. הדבר נתן ליצנית המעבדים הגמוניה כמעט מוחלטת על שוק המחשבים האישיים, לאחר שווינדוס הפכה למערכת ההפעלה הנפוצה בעולם.

 

אבל ב-2010 מיקרוסופט הודיעה כי היא תתחיל להתאים את מערכת ההפעלה שלה גם למעבדי חברת ARM המתחרה, מה שאפשר את פיתוח ווינדוס 8 RT שמיועדת לטאבלטים. בתגובה, אינטל הודיעה לפני כשנה על שיתוף פעולה הדוק עם גוגל, והתאמת סדרת המעבדים הסלולריים החדשים שלה לאנדרואיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x