$
הייטק והון סיכון

סאמאנג', פלייקסט ואינסייטרה גייסו 7.5 מיליון דולר מגופים ישראליים

סאמאנג', מפתחת כלי סנכרון משאבי IT ארגוניים עם מחשבים וסמארטפונים גייסה 3 מיליון מקרן כרמל, פלייקסט, שמציעה שירותי סטרימינג של משחקים גייסה סכום זהה ממשקיעיה הקיימים ואינסייטרה גייסה 1.5 מיליון מקרן גלילות קפיטל

אסף גלעד 18:2523.09.12

שלוש חברות תוכנה ישראליות - סאמאנג', פלייקסט ואינסייטרה - גייסו היום (א') 7.5 מיליון דולר מגופים מוסדיים בארץ.

 

המרכזית שבהן היא סאמאנג' (SAManage) שגייסה 3 מיליון דולר מקרן כרמל. סאמאנג' היא מערכת מבוססת מחשוב ענן ותוכנה כשירות (SaaS) לארגונים, שמאפשרת להם לנהל את משאבי המחשוב שלהם ואת סביבתו על גבי המחשוב הארגוני והטלפונים הניידים.

 

המערכת מסייעת לארגונים לנהל את נכסי ה-IT שלהם על פני המכשירים השונים, לארגן רשיונות תוכנה וחוזי מחשוב, לזהות בעיות רישוי תוכנה ולהפעיל מוקד שירות מרכזי לתמיכה במשתמשים. בין כלי התוכנה שסאמאנג' מאפשרת להתחבר אליהם במובייל ובמחשב האישי: יישומי Google Apps, זנדסק וסיילספורס ובין לקוחותיה של סאמאנג' ניתן למצוא את גרופון, דאסו סיסטמס, גורילת האינטרנט לשעבר מוזאיק, ו-Files anywhere.

רונן ניר, שותף בקרן כרמל רונן ניר, שותף בקרן כרמל

 

כרמל מצטרפת למשקיעה קיימת בחברה, חממת קסניה, שמשקיעה בחברה מאז שנת 2008 ומחזיקה בה כיום 12.5% בחברה. קרן כרמל, על פי ההערכה מחזיקה 20-25% בחברה והיא מיוצגת בדירקטוריון החברה על ידי השותף רונן ניר, השותף המרכזי של כרמל למודלים עסקיים הקשורים במערכות מבוססות שירות כתוכנה ומחשוב ענן. ע"פ מאגר המידע של חברת IVC מועסקים במרכז החברה בנתניה 15 עובדים. סאמאנג' נוסדה ב- 2007 על ידי דורון גורדון, לשעבר סמנכ"ל השיווק והמכירות של קונטיניואיטי.

 

סבב רביעי מוצלח לפלייקסט

 

קסניה הודיעה הבוקר (א') שחברת הפורטפוליו פלייקסט (PlayCast) גייסה 3 מיליון דולר מהמשקיעים הקיימים בה, JVP של אראל מרגלית, MK קפיטל, ומחממת קסניה עצמה, כאשר זו מחזיקה 12.1% ממניות פלייקסט. זהו סבב הגיוס הרביעי של החברה, המוגדר כ'סבב גישור' לחברה, לאחר שכבר גייסה קרוב ל 13 מיליון דולר קודם לכן בשלושה סבבים.

 

פלייקסט פיתחה שרת וידיאו לדחיסה ושידור של משחקי מחשב, מוצר הפונה לחברות הכבלים והטלפוניה ומאפשר להן לספק שירותי משחקים ברמה של קונסולות, ללא צורך בשינוי הממירים הקיימים בבית או בתשתיות הרשת. פלייקסט הוקמה ב-2007 על ידי גיא דה בר, לשעבר בכיר בהרמוניק. מלבד הגיוס, הודיעה פלייקסט על מספר שותפים חדשים כגון סיסקו, אנווידיה ו- AirTires, יצרניות ממירים וציוד תקשורת, שיסייעו לחברה לשווק את הטכנולוגיה כלפי ספקיות התקשורת.

 

אינסייטרה: ניתוח מתקדם לעסקים

 

השקעה נוספת שנודעה היום היא זו של אינסייטרה (Insightera) שהודיעה על גיוס של 1.5 מיליון דולר מקרן גלילות קפיטל, המיקרו-קרן של קובי סמבורסקי ואריק קלינשטיין. ההשקעה נסגרה למעשה באפריל, והיא מהווה המשך להשקעה של אורקל ישראל בחברה, שנעשתה כבר ב- 2009 בשלב הפרה-סיד.

 

אינסייטרה הוקמה שנה לאחר מכן בידי מיקי אלון ומייק תלם והיא מנוהלת על ידם. היא פיתחה מערכת לעסקים המאפשרת להאיץ את תהליכי המכירות שלהם על ידי ניתוח הפעילות העסקית באתר האינטרנט שלהם.

 

אריק קליינשטיין (מימין) וקובי סמבורסקי אריק קליינשטיין (מימין) וקובי סמבורסקי

 

המערכת של אינסייטרה מתממשקת למערכות השיווק והמכירות של העסקים שהיא משרתת, מנתחת את אתר האינטרנט, החומרים השיווקיים, הרשתות החברתיות והמידע קיים במערכות CRM, ממליצה על דרכי פעולה שיווקיים ומגיבה להתנהגות הגולשים באתר בזמן אמת. במובן מסוים, היא מתחרה לסטארט-אפ החדש Alicanto שהקים היזם שרון שגיב במימון שלמה קרמר, ממייסדי צ'קפוינט. לקרן גלילות קפיטל זו השקעה שלישית אחרי שכבר השקיעה בחברות פורטיקור ולייטסייבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x