$
מכשירים ומדריכים

רגע לפני השדרוג: כל השיפורים ב-iOS 6 לאייפון ולאייפד

משדרגים ל-iOS 6? הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה תהיה זמינה להורדה החל מהיום. לפניכם רשימת החידושים והשיפורים בה - במיפוי, באינטרגרציה עם שירותים מקוונים, במייל, במצלמה ועוד

עומר כביר 16:4619.09.12

אפל צפויה לשחרר היום (ד') את גרסה 6.0 של iOS למכשירי האייפון והאייפד - בה שלל שיפורים ותוספות. יתכן שיהיה עליכם להמתין יום-יומיים בטרם תוכלו לעדכן את המכשיר, בשל העומס העצום שייצרו מיליוני משתמשים בכל העולם שינסו להוריד את העדכון בו זמנית. אספנו עבורכם את כל מה שחדש במערכת ההפעלה וכדאי להכיר.

 

1. אפליקציית מפות חדשה

 

אחרי יותר משבע שנים, אפל זנחה את אפליקציית המפות המובנת של גוגל והחליפה אותה ביישום מפות משלה. לא תמצאו שם סטריט-ויו, כן תמצאו תצלומי אוויר תלת-ממדיים והוראות ניווט מסירי. תגובות המבקרים, בינתיים, פושרות, ומבדיקה שלנו יכולות איתור הכתובת של האפליקציה לוקות בחסר ולא משתוות לחיפוש העוצמתי ביישומי המפות של גוגל.

 

יישום המפות החדש יישום המפות החדש

 

2. אינטגרציה עם פייסבוק

 

ב-iOS 5 הביאה אפל אינטגרציה עם טוויטר, ועכשיו מגיעה תורה של הרשת החברתית הגדולה בעולם. האינטגרציה ב-iOS תאפשר לעדכן סטטוסים, להעלות תמונות ולשתף קישורים ישירות מהיישומים המובנים במכשיר - כמו ספארי, המצלמה או מרכז ההתראות, מבלי לפתוח את האפליקציה עצמה.

 

שילוב משופר של פייסבוק באייפון ובאייפד שילוב משופר של פייסבוק באייפון ובאייפד

 

3. שיתוף תמונות מהפוטו סטרים

 

אם אתם משתמשים בשירותי הענן של אפל, iCloud, תוכלו במערכת ההפעלה החדשה לנצל אותם גם לשיתוף תמונות שצילמתם באייפד או באייפון. בכמה קליקים תוכלו לבחור ולשתף תמונות וחברים או קרובי משפחה. אלו מהם שיש להם מכשיר מתוצרת אפל יוכלו לצפות בהן מיד ביישום המתאים, להגיב ולדרג. השאר יוכלו לצפות בתמונות דרך אתר מיוחד.

 

שיתוף תמונות משופר שיתוף תמונות משופר

 

4. דחיית שיחה למתקדמים

 

עד עכשיו, כשהגיעה שיחה בזמן פגישה או מועד לא נוח אחר, אפשר היה רק להשתיק את המכשיר. מעתה, אפשר לבחור לדחות שיחה נכנסת באמצעות הודעת sms (באמצעות בחירה אחת משלוש אפשרויות קבועות או בכתיבה חופשית), או לקבוע תזכורת להחזרת שיחה בעוד שעה או לפי מיקום (כשאני יוצא מכאן/מגיע לבית).

 

לא רוצים לענות? הכינו מראש הודעת "אני במעלית ואז בפגישה, נדבר בערב" לא רוצים לענות? הכינו מראש הודעת "אני במעלית ואז בפגישה, נדבר בערב"

 

5. נא לא להפריע

 

אף אחד לא רוצה לקבל צלצולים ותזכורות מיותרים באמצע הלילה, אבל אם לא רוצים לכבות את הטלפון האופציה היחידה עד עתה הייתה להעביר לרטט ולהתמודד עם לילה עמוס ברעידות והבהובים. עם יכולת Do Not Disturb החדשה אפשר להורות לאייפון להשקיט לגמרי התרעות ושיחות נכנסות, או לבחור לקבל שיחות רק ממשתמשים נבחרים או שיחות חוזרות מאותו מספר.

 

6. מייל משופר

 

יישום האימייל המובנה עבר מתיחת פנים ורענון קל בממשק, ובדרך ספח גם שני שדרוגים בולטים. הראשון, תיבת VIP, המאפשרת לצפות בהודעות חדשות רק ממשתמשים שהוגדרו מראש (קרובי משפחה, בוס). דרך יעילה להתמודד עם העומס בתיבה, בהנחה שיש לכם זמן להשקיע בהגדרת המשתמשים האלו. השני, אפשרות לצרף תמונות וסרטונים להודעה ישירות מהיישום עצמו (קודם לכן, הפעולה בוצעה רק דרך יישום התמונות).

 

7. ספארי מחוזק

 

הדפדפן המובנה של אפל מספק כמה חידושים חביבים, ובראשם: סינכרון טאבים עם iCloud, המאפשר לגשת לאתרים שנפתחו במכשירי אפל אחרים, כמו אייפון או מקבוק; הכנת רשימות קריאה לעיון לא מקוון, השומרות גם את העמודים המבוקשים במלואם; וצפייה באתרים במסך מלא - ללא שורת הניווט וסרגל הכלים בראש ובתחתית המסך.

 

8. צילום פנורמי

 

באיחור בולט אחרי סמארטפונים אחרים, מגיעה יכולת זו גם לאייפד ולאייפון. יש נוף מרשים? צלמו כמה תמונות נפרדות שלו ותוכלו ליצור מהן תמונת פנורמית אחד מדהימה בזווית של עד 240 מעלות. התכונה מתאימה לצילום פריים רחב, כמו למשל, תמונה משפחתית רבת משתתפים.

 

9. Passbook

 

הניסיון של אפל ליצור ארנק סלולרי. יישום מובנה חדש שמיועד לרכז בצורה דיגיטלית קופונים, כרטיסים לסרטים או למופעים, כרטיסי עלייה למטוס, כרטיסי מועדון ועוד. היישום אמור להחליף את הניירות והפלסטיקים השונים שמצטברים בארנק. זיהוי מיקום וזמן מאפשר הצגה אוטומטית של הפריט הרלוונטי (למשל, להציג כרטיס עלייה למטוס כשהמשתמש בשדה התעופה).

 

מקופונים ועד כרטיסי טיסה. Passbook מקופונים ועד כרטיסי טיסה. Passbook

 

10. חנויות משודרגות

 

יישומי אייטיונס, אפסטור ואייבוקסטור עברו מתיחת פנים לניווט וחיפוש קלים ונוחים יותר. האינטגרציה עם פייסבוק הגיעה גם לכאן, ואפשר לעשות לייק לפריטים אהובים ומומלצים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x