$
חדשות טכנולוגיה

איזה מידע אישי שלכם מעבירה פייסבוק למפרסמים?

הנהלת פייסבוק השיקה מערכת חדשה לפרסום בסלולר. במסגרתה, יועברו פרטים אישיים שלכם למפרסמים כדי שיוכלו להציג לכם פרסומות באתרים אחרים. איזה מידע מועבר והאם כך תצליח פייסבוק סוף סוף להרוויח מתחום המובייל?

יוסי גורביץ 11:4619.09.12

פייסבוק החלה אתמול (ג') להפעיל שיטת פרסום חדשה בסלולר, שמטרתה למכור כמה שיותר פרסומות מבלי לפגוע בחוויית המשתמש בפייסבוק עצמה. הפרסומות החדשות נמצאות כרגע בהרצת נסיון, ורק מספר קטן של משתמשים נחשף להן, אך בעתיד הכוונה היא להרחיבן לשאר המשתמשים. כך דיווח הבלוג TechCrunch.

לפי פייסבוק, המטרה היא להציג מודעות "רלוונטיות יותר למשתמש" גם כשהוא לא גולש ברשת החברתית עצמה. פייסבוק נמנעה מלמסור שורה של פרטים אחרים, כמו מי הם המפרסמים שאיתם היא עובדת, מחירן של הפרסומות ועוד. הפרסומות זמינות במכשירי אנדרואיד ו-iOS.

 

פייסבוק מוכרת אתכם למפרסם פייסבוק מוכרת אתכם למפרסם

 

איזה מידע עליכם עובר למפרסמים?

 

פייסבוק מוכרת את מידע המשתמש למפרסמים, ואלה משתמשים במידע כדי לתפור מודעות שאמורות להתאים לכל משתמש באופן אישי. הפרסומות יופיעו בגרסאות סלולר של אתרים, אפליקציות וחנויות אפליקציות - אך לא בפייסבוק עצמה. פייסבוק מוכרת למפרסמים את גילו, מינו, ומיקומו של המשתמש, כמו גם את רשימת החברים שלו, הלייקים שעשה, וחברים שלו שכבר השתמשו באפליקציה של המפרסם.

 

פייסבוק מצאה את עצמה בבעיה קשה לאחרונה, ומנייתה צנחה בהתאם, לאחר שהסתבר שרוב המשתמשים שלה גולשים בה באופן סלולרי אך החברה לא ערוכה לפרסום בפלטפורמה זו. המודל העסקי של פייסבוק מתבסס על מכירת המידע של משתמשיה למפרסמים. לאחרונה הודה מנכ"ל החברה, מארק צוקרברג, כי אסטרטגיית הסלולר של החברה היתה "שגויה מיסודה" והבטיח לשנות אותה.

 

הפרסום בפייסבוק פשוט לא עובד

 

הבעיה של פייסבוק היא שהצפת המשתמשים בפרסומות - מה שכבר קורה באתר הרשת שלה - מרחיקה ממנה משתמשים. הצפת פרסומות בסלולר צפויה להוביל לתוצאה דומה. באמצעות השיטה החדשה, יכולה פייסבוק למכור את מידע המשתמש למפרסמים מבלי שהפרסומות יופיעו באתר הרשת החברתית.

 

יצוין, עם זאת, ששורה של מפרסמים הגיעו למסקנה שהפרסום בפייסבוק לא עובד, ושחלק ניכר מהלייקים בפייסבוק מגיעים מבוטים או ממשתמשים מזויפים. על פניו, אין סיבה שהנתון הזה ישתנה בסלולר לעומת אתר הרשת של פייסבוק.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x