$
חדשות טכנולוגיה

כיצד נערכת מיקרוסופט לווינדוס 8 - ההימור הגדול בתולדותיה?

פתיחת עשרות חנויות זמניות ו-75 קבועות, השקת אפליקציות חדשות, חבילות תוכנות, שירותים מקוונים ועוד: מיקרוסופט הולכת להשקיע יותר ממיליארד דולר בהשקת ווינדוס 8 על גרסאותיה השונות

הראל עילם 16:2811.09.12

מיקרוסופט מתכוננת להשקה המשולבת של ווינדוס 8, שכבר הוגדרה כ"הימור הכי גדול בתולדותיה". בסוף אוקטובר החברה צפויה להשיק את מערכת ההפעלה החדשנית שלה יחד עם מאות מחשבים אישיים, ניידים ו-All-in-One, טאבלטים וטלפונים חכמים.

לכבוד ההשקה, החברה מקימה עשרות חנויות ודוכנים זמניים ברחבי ארצות הברית.

 

מיקרוסופט פתחה את החנות הרשמית הראשונה שלה - בעבר היא הפעילה חנויות דרך מפעילים חיצוניים - ב-2009, יחד עם השקת ווינדוס 7. מאז היא פתחה כ-23 חנויות ברחבי ארצות הברית, חלקן בסמיכות לחנויות הקמעונאיות של אפל. החברה מתכוונת לפתוח 75 חנויות קבועות בשלוש השנים הקרובות, כאשר החנות הראשונה מחוץ לארצות הברית - בטורונטו שבקנדה - תפתח עוד השנה.

 

הלוגו החדש של מיקרוסופט, שנחשף אף הוא החודש הלוגו החדש של מיקרוסופט, שנחשף אף הוא החודש

 

בנוסף לחנויות הקבועות, מיקרוסופט תפתח 34 חנויות זמניות באזור צפון אמריקה לקראת השקת ווינדוס 8 בחודש הקרוב. החברה החלה גם לגייס עובדים זמניים לאיוש החנויות לקראת תקופת החגים האמריקאית. סטפן בקר, אנליסט בחברת המחקר NPD, אמר כי "אין ספק כי פתיחת החנויות קשורה להשקת מערכת ההפעלה. זה יאפשר להם לתפוס את הקהל לקראת השקת הסרפס".

 

דובר מיקרוסופט אישר את הידיעה אבל סירב להוסיף פרטים נוספים כמו מחירים, זמינות מוצרים וזמני פתיחת החנויות הזמניות. דוברת קניון בעיר ווסט אדמונטון אמרה כי מיקרוסופט תשהה כ-5 חודשים באתר ויתכן ובהמשך יורחב לחנות קבועה.

 

מיקרוסופט תמכור את סדרת הטאבלטים סרפס בכל החנויות שלה וכן את קונסולת המשחקים שלה, XBOX 360. כל חנות זמנית תכלול אזור שבו הלקוחות יוכלו להתנסות במוצרים.

 

סטיב באלמר והסרפס סטיב באלמר והסרפס צילום: בלומברג

 

מה מתכננת מיקרוסופט?

 

הדוכנים החדשים ימוקמו, בין השאר, במרכז סן פרנסיסקו והנוכחות הקמעונאית הראשונה של מיקרוסופט בניו יורק - במרכז טיים וורנר. חנות הדגל הראשונה של אפל נפתחה בניו יורק ועד כה מיקרוסופט נמנעה מלפתוח שם חנויות.

 

בסך הכל, גל ההשקות של מיקרוסופט, שיפרס על פני כל הימים האחרונים של אוקטובר, כולל את מערכות ההפעלה ווינדוס 8 המיועדת למחשבים אישיים, ווינדוס 8 RT שמיועדת לטאבלטים ואת ווינדוס פון 8 שמיועדת לטלפונים חכמים.

 

זאת, יחד עם ההשקות הרשמיות של אינטרנט אקספלורר 10, חנות התוכנות הרשמית לווינדוס 8, אופיס 2013, שירות הדואל Outlook.com ועוד מגוון של שירותים, חבילות תוכנות חדשות של החברה שיחליפו בין השאר את ווינדוס לייב ולייב מסנג'ר וסדרה של אפליקציות רשמיות לווינדוס 8 פון. לפי הדיווחים, מיקרוסופט גם פיתחה אפליקציית אינטסגרם.

 

סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט, אמר כי מדובר בהשקה הכי גדולה ובהימור הכי גדול של מיקרוסופט על מוצר אחד. האנליסט בוב אנדלר, מייסד חברת המחקר אנדלר, אמר כי "כל התעשייה, כולל אפל, בלחץ לקראת ההשקה" והגדיר זאת כ"השקה המסובכת ביותר אי פעם" ואולי אף ההשקה היקרה ביותר, עם תקציב מתוכנן של יותר ממיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x