$
מכשירים ומדריכים

קל, אבל לא מצליח להתרומם: מדוע מכירות האולטרה-בוק עדיין מאכזבות?

אל קטגוריית המחשבים הדקיקים והנאים שקידמה אינטל בשנה האחרונה הצטרפו השבוע דגמים מרשימים ואלגנטיים מאוד. עם זאת, הקטגוריה עצמה במצב רע - ומהווה רק 5 אחוז משוק המחשוב הנייד, רק חצי משהוערך

יוסי גורביץ 12:1603.09.12
מכירות האולטרה-בוקים, מחשבים ניידים קלים וחזקים, מתקשות להמריא: מכירותיהם היוו רק חמישה אחוזים ממכירות המחשבים ב-2012 עד כה, רק חצי מיעד המכירות של הקטגוריה. כך דיווח אתמול (א') אתר סינט, בהתבסס על הערכות מחלקת המחקר של חברת ברקליס.

אנליסטים מעריכים כי שיעור המכירות הנמוך נובע מכך שמשתמשים רבים ממתינים להשקתה של ווינדוס 8 - ומשום שקטגוריית מחשבי הלוח ממשיכה לנגוס בעוגת המחשוב - על חשבון כל הקטגוריות האחרות.

 

אולטרה-בוק משולב טאבלט של טושיבה אולטרה-בוק משולב טאבלט של טושיבה

 

עם זאת, הסיבה העיקרית למכירות הנמוכות היא ללא ספק המחיר הגבוה הממוצע של המוצרים בקטגוריה: אף שניתן להשיג מחשבי אולטרה-בוק בכ-700 דולר, בדרך כלל מחירם נושק לאלף דולר ואף חוצה אותו.

 

אינטל מחפשת פתרונות יצירתיים

 

באינטל, שהשיקה את הקטגוריה ב-2011, מנסים להוריד את מחירי המכשירים - בין השאר, על ידי יצירת שלדת לפטופ קשיחה מפלסטיק, שצפויה להיות יקרה פחות משלדת מתכת, ועל ידי יצירת הכלאה בין דיסק קשיח רגיל ובין כונני SSD, שעלותם מייקרת מאוד את המכשירים. עם זאת, ציין ביזנסוויק, אינטל מסרבת להוריד את עלותם של השבבים שלה, שמהווים כ-25% מכלל עלותו של האולטרהבוק הממוצע.

 

קטגוריית האולטרה-בוק מתבססת על מחשבים ניידים דקים (בעובי של פחות מ-2.1 ס"מ) וקלים (פחות מ-1.5 ק"ג), שמשתמשים במעבדים היעילים ביותר של אינטל במטרה לאפשר ביצועים סבירים וזמן סוללה ארוך.  במהלך תערוכת האלקטרוניקה IFA, שננעלה בימים אלה, הוצגו מספר אולטרה-בוקים בעלי מסך מגע, ובעיצובים שנועדו לגשר על הפער שבין לפטופ לטאבלט. חלקם מבוססים על מערכת ההפעלה חלונות 8.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x