$
אינטרנט

האם מיקרוסופט עומדת להשיק בישראל את שירותי Xbox LIVE?

לפי דיווחים בתעשיית הקמעונאות, החברה צפויה להשיק רשמית בישראל את קונסולת ה-Xbox, שבע שנים לאחר הגעתה לארץ. השקה שכזו, אם תכלול את Xbox Live, תאפשר למשתמשים לרכוש משחקים, סרטים, פרקי סדרות ומוזיקה ישירות מהקונסולה

הראל עילם 17:0127.08.12

מיקרוסופט עומדת להשיק בקרוב בצורה רשמית את קונסולת המשחקים Xbox 360 בישראל, לפי גורמים בתעשיית הקמעונאות המקומית. נציגים של החברה פנו לרשתות חנויות מקומיות על מנת להפיץ את הקונסולה ואת משחקיה. כמו כן, החברה גם ככל הנראה מתעתדת להשיק בארץ את שירות התוכן אקסבוקס Live.

 

ממיקרוסופט ישראל נמסר כי "אנו בוחנים כל העת אפשרויות להרחיב את היצע מוצרינו, אך בשלב זה אין לנו כל דבר חדש להכריז עליו".

 

הקונסולה הושקה במקור ב-2005, ומאז 2007 נציגי החברה מבטיחים כי היא תושק גם בארץ, ביחד עם שירותיה המקוונים. מנכ"ל מיקרוסופט העולמית, סטיב באלמר, אמר בביקורו הקודם בישראל ב-2008 כי יבדוק באופן אישי מדוע הקונסולה לא נמכרת בארץ. באלמר צפוי להגיע לישראל שוב בנובמבר הקרוב.

 

קונסולת Xbox360 קונסולת Xbox360 צילום מסך: flickr.com

 

בסוף אוקטובר תשיק מיקרוסופט את מערכת ההפעלה ווינדוס 8 וככל הנראה לקראת סוף השנה גם את המכשירים הראשונים שמבוססים על מערכת ההפעלה ווינדוס פון 8 שצפויה לתמוך בעברית. כל מערכות ההפעלה הללו כוללות חנויות דיגיטליות מובנות לתכנים, אפליקציות ומשחקים - והשקה של כל שירותי החברה בארץ הוא חלק אינטגרלי מהאסטרטגיה המקומית שלה.

 

סרטים, סדרות, מוזיקה ועוד

 

מזה שנים שישראלים יכולים לרכוש את הקונסולה, המשחקים והציוד הנלווה דרך מספר רשתות מקומיות ביבוא פרללי. עם זאת, מיקרוסופט ישראל אינה מציעה שירותי תיקון, אחריות ותמיכה, הממשק אינו זמין בעברית, ומשתמשים אינם יכולים להירשם לשירות המקוון. ללא אקסבוקס לייב, לשחקנים אין יכולת לבצע רכישות בחנות הדיגיטלית של החברה, אלא אם ירכשו כרטיסי מתנה מחו"ל - מגבלה דומה לזו שיש למשתמשי אייטיונס בישראל.

 

חנות האקסבוקס לייב מוכרת תכנים דיגיטליים למשחקים וכן משחקים מלאים ואף סחורה וירטואלית ממותגת. במספר מדינות היא גם מציעה גישה לשירותים מקוונים כגון נטפליקס ותכנים כגון ערוץ הספורט ESPN. משתמשים גם יכולים לרכוש דרכה פרקי סדרות טלוויזיה, מוזיקה וסרטים בדומה לאייטיונס. לא ידוע עדיין אם מיקרוסופט תציע גם חיבור לתכנים מקומיים דרך האקס בוקס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x