$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי ל"כלכליסט" - סקויה גייסה קרן חדשה של 200 מיליון דולר בתוך חודשיים

קרן ההון סיכון, מהגדולות הפועלות בישראל, תשלים עד ספטמבר את הקרן הרביעית שלה על רקע המצב הקשה בתעשייה המקומית. הקרן החדשה היא חלק ממהלך של סקויה העולמית לגיוס שלוש קרנות — בישראל, בארה"ב ובסין — ב־795 מיליון דולר

מאיר אורבך 21:0222.08.12

סקויה ישראל מתכוונת להודיע בספטמבר על השלמת גיוס הקרן החדשה שלה, הרביעית במספר, שתנהל סכום של כ־200 מיליון דולר. סקויה, שמנהלת 580 מיליון דולר בשלוש קרנותיה בישראל, ללא הקרן החדשה, סיימה את הגיוס בכחודשיים, כך נודע ל"כלכליסט".

 

סקויה ישראל, המהווה חלק מסקויה העולמית שמציינת השנה 40 שנות פעילות, מנוהלת על ידי שמיל לוי, חיים סדגר וגילי רענן. לאחרונה דיווחה הקרן על כניסתה להשקעה במדעי החיים, תוך התמקדות בהשקעות במכשור רפואי, ואף צירפה כשותף את יואב שקד אשר מנהל את השקעות הקרן בתחום זה.

 

הגיוס של סקויה ישראל הוא חלק ממהלך של סקויה העולמית, לגיוס של שלוש קרנות חדשות שישקיעו בשלבים מוקדמים של חברות, בסכום של 795 מיליון דולר. שתי הקרנות האחרות במהלך זה צפויות להיות בארה"ב ובסין. הקרן האמריקאית החדשה של סקויה תגייס, לפי הערכות, 450 מיליון דולר, והקרן שתשקיע בסין תגייס 325 מיליון דולר.

 

סקויה העולמית היא אחת מקרנות ההשקעה הוותיקות ביותר בעמק הסיליקון. הקרן נמנתה עם המשקיעות הראשונות בחברות אפל, סיסקו, יאהו, גוגל ומרבית החברות הגדולות שיצאו מעמק הסיליקון. בשנה האחרונה היתה הקרן שותפה להנפקות של חברת פאלו אלטו נטוורקס של ניק צוק ושל חברת סרוויסנאו.

 

קרן ההון סיכון הישראלית הגדולה ביותר, פיטנגו, שמנהלת הון של כ־1.3 מיליארד דולר, צפויה בתחילת ספטמבר לדווח על סגירה ראשונית (first closing) של הקרן השישית שלה. לפי הערכות, תדווח הקרן על גיוס של כ־180 מיליון דולר. סגירה ראשונית בקרנות הון סיכון מאפשרת לקרנות השקעה להתחיל להשקיע מאותה הקרן אבל להמשיך

במקביל את גיוס הקרן בתוך פרק זמן שעליו מוסכם עם השותפים.

 

קרנות הון סיכון נוספות שצפויות להשלים גיוסים במהלך 2012 הן מאגמה ונצ'רס, של יהל זילכה ומודי רוזן, שצפויה לסיים גיוס של 100 מיליון דולר; DFJ תל אביב, של בני זאבי, שנבחר לאחרונה ליו"ר איגוד ההייטק, שי שאול ומשה לוין, שצפויה לפי הערכות לגייס 100 מיליון דולר; וקומרה קפיטל, של יוצאי אוורגרין בועז דינטי וארז שחר, שאף היא צפויה לדווח לפי הערכות על גיוס של 100 מיליון דולר להשקעה בחברות בשלבים מאוחרים.

 

מסקויה לא התקבלה תגובה לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x