שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
IT בעולם

אורקל רוצה להרוג את MySQL

אם יש מוצר בשוק שאורקל תעשה הכול בשביל לראות אותו נעלם, מדובר בבסיס הנתונים בקוד פתוח MySQL. החברה מעכבת הפצת מקרי בדיקה והיסטוריית באגים - שני כלים שחיוניים למפתחים שמפעילים את בסיס הנתונים

כלכליסט 13:3720.08.12
אורקל מעכבת מקרי בדיקה שנוגעים לגרסה האחרונה של MySQL. מדובר במהלך שנועד ככל הנראה לחזק את מאמציה המתמשכים של החברה לסגור את תוכנת הקוד הפתוח ולהרחיק את קהילת המפתחים של MySQL.

 

לאחרונה התגלה שתיקוני הבאגים לגרסה האחרונה של MySQL לא הופצו כהלכה. העבודה מול

מקרי בדיקה שמקורם באורקל מאפשר למפתחים לפתור תקלות שונות – ועיכוב הפצתם מונעת מהמפתחים מלפתור תקלות שהם מאתרים.

 

MySQL הוא מאגר נתונים פופולרי שנמצא בשימוש נרחב בעולם. אורקל שולטת בו מאז רכשה את ב-2010 את בעליו הקודם, סאן מיקרוסיסטמס. על פי פוסט שפורסם ב-MariaDB , מאז 1999, נערכו ניסויי תוכנה בשם mysql-test, במסגרתם נבחנו תכונות חדשות של מאגר הנתונים שאמורים להבטיח שתיקוני באגים הם קבועים ושרירים.

 

מפתחים בחברות כמו פייסבוק וטוויטר משתמשים בנתוני ניסויים אלה. בטוויטר למשל, MySQL הוא כלי האחסון בו תלוי רוב המידע באתר.

 

ככל הנראה שאורקל דחתה גם את הפצת היסטוריית התיקונים של MySQL - שמקבצת את השינויים במערכת בחתך מאפיינים ספציפיים. בלעדיה, לא יכולים המפתחים לדעת מה תוקן ומה לא בגרסה החדשה. נראה שאורקל שואפת להפוך את מבחני תיקוני הבאגים והיסטוריית התיקונים למידע סגור. צעד שכזה עשוי לאלץ את קהילת מפתחי MySQL למצוא פתרונות אלטרנטיביים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x