שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
IT בישראל

נס טכנולוגיות נבחרה להקים את המסלקה הפנסיונית של האוצר

משרד האוצר שמתכנן להקים תשתית מודרנית לחסכון פנסיוני תיקצב את הפרויקט בסכום של 10 מיליון שקל שיוענקו לנס כמענק בסיום שלב א'

רחלי בינדמן 13:4912.08.12

ועדת המכרזים להקמת מערכת סליקה פנסיונית מרכזית והפעלתה בחרה בחברת נס טכנולוגיות להקים ולהפעיל את המסלקה. המסלקה תייעל תהליכי עבודה, תקל על שיווק ויעוץ פנסיוני ותאפשר לציבור נגישות למידע על חיסכון פנסיוני.

 

המטרה של המסלקה החדשה היא לייעל ולהפחית את העלויות וכן לאפשר הוזלת דמי ניהול בחיסכון הפנסיוני. ההסכם עם נס טכנולוגיות צפוי להיחתם בשבועות הקרובים לתקופת התקשרות של 10 שנים.

 

נס טכנולוגיות עמדה בכל הדרישות שנקבעו במכרז, קיבלו את הניקוד הגבוה ביותר הן עבור האיכות והן עבור המחיר. נס טכנולוגיות התחייבה להקים את המסלקה בזמן הקצר ביותר, ללא כל עלות קבועה.

 

השלב הראשון יופעל כבר במהלך הרבעון השני של 2013. בשלב זה המסלקה תאפשר העברת כספים ומידע מלא ומהימן לסוכנים וליועצים פנסיונים בהתאם לבקשת החוסך.

הקמת המסלקה אמורה לסייע בצמצום עלויות דמי הניהול הקמת המסלקה אמורה לסייע בצמצום עלויות דמי הניהול איור: מורן ברק

 

בשלבים הבאים יוכלו חוסכים לבצע פעולות אישיות ולבקש מידע באמצעות המסלקה. בהתאם להצעת הזוכה, גופים מוסדיים לא ידרשו לשלם עבור שירותי המסלקה, כך שהפעלת המסלקה תפחית את עלויות ניהול החיסכון הפנסיוני. כמו כן, תעריפי השירותים השונים ללקוחות המסלקה לא יתייקרו במשך השנים.

 

החוסכים עצמם יצטרכו לשלם על שימוש בשירותי המסלקה. אולם הבנקים המייעצים ללקוחות ואשר זוכים בעמלת הפצה מהגופים הפנסיונים או סוכני הביטוח מקבלים אף הם עמלות מהגופים הפנסיונים ועשויים לקחת על עצמם את העלות בתמורה לכך שהלקוח ישתמש בשירותיהם.

 

לפני כשנה, הודיע הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, פרופ' עודד שריג על כוונתו להקים מסלקה פנסיונית בדרך של מכרז. בעקבות כך הוקמה ועדה מכרזים משותפת בראשות סגן בכיר לחשבת הכללית, שחברים בה נציגים של אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אגף החשב הכללי והלשכה המשפטית במשרד האוצר.

 

בכתיבת המכרז ובבחינת ההצעות הסתייעה הועדה גם בחברת HMS יועצים. לפי תנאי המכרז, תשתתף המדינה בהקמת המסלקה בעלות של 10 מיליון שקל, שיוענקו כמענק חד פעמי לנס טכנולוגיות עם הפעלת שלב א'.

 

סגן שר האוצר, הרב יצחק כהן: "אחד הנושאים הראשונים עליהם שמתי את הדגש בתחילת הקדנציה היה לפעול להקמתה של מסלקה פנסיונית בישראל, מוקדם ככל הניתן. ביסוד ההחלטה עמדה ההכרה שהקמת המסלקה תתרום רבות לשכלול התחרות בשוק החיסכון ארוך הטווח, לשיפור השירות הניתן לצרכנים ולהוזלת העלויות".

 

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, פרופ' עודד שריג: "אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון מייחס חשיבות רבה להקמת המסלקה ככלי לפיתוח ולשכלול שוק החיסכון הפנסיוני".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x