$
חדשות טכנולוגיה

האקרים ערבים פרסמו פרטים של ישראלים ברשת

פרטים של כרטיסי אשראי, צילומים של המחאות וסיסמאות לפייסבוק פורסמו באתר "זוכרים את עימאד" לזכר עימאד מורנייה

כלכליסט ו-ynet 22:5008.08.12

ארגון בשם "זוכרים את עימאד", על שמו בכיר חיזבאללה שחוסל עימאד מורנייה, פרסם היום (ד') פרטים אישיים של אלפי ישראלים, בהם פרטי כרטיסי אשראי, כתובות מייל וסיסמאות לפייסבוק - כך פורסם בתוכנית "צינור לילה" בערוץ 10.

 

הפרטים הושגו בעקבות פריצה לאתר אחסון ישראלי גדול.

בחלק מהמקרים פורסמו צילומי תעודת זהות וצילומי המחאות. מהבדיקה עולה כי אכן מדובר בפרטים מהימנים של אזרחים ישראלים. עם זאת, בחלק גדול מהמקרים מדובר בכרטיסי אשראי שתוקפם פג.

 

מחברת ישראכרט נמסר כי "נחשף קובץ המכיל כ-1,500 רשומות, מתוכם זוהו 49 כרטיסים פעילים בלבד השייכים לקבוצת ישראכרט. הכרטיסים נחסמו מיידית והודעה תימסר ללקוחות מחר בוקר".

 

עוד נמסר כי "באתר ישראכרט כבר פועל מיניסייט לטובת לקוחות אשר עדין מודאגים לבדיקה מהירה של מספרי הכרטיס שברשותם. ישראכרט אחראית לכל נזק בגין שימוש לרעה בכרטיס האשראי".

 

בחודש ינואר השנה הודיעה קבוצת האקרים שהזדהתה כשלוחת ערב הסעודית של ארגון אנונימוס כי הצליחה לגנוב פרטים של למעלה מ-400 אלף כרטיסי אשראי ישראליים לאחר שהתקיפה "מאות" אתרים ושרתים ישראליים, כולל אתרים "ציונים ודתיים" ברחבי העולם.

 

בהודעתו בינואר כתב ההאקר כי מדובר ב"מתנה לעולם לשנה החדשה", והוסיף ש"זה כיף לראות 400 אלף ישראלים עומדים בפאניקה מול חברות האשראי והבנקים ומתלוננים על כרטיסים גנובים, ולראות את הבנקים מבטלים 400 אלף כרטיסים ואז מנפיקים חדשים. הכיף הוא לראות אנשים רוכשים לעצמם דברים כשהם משתמשים בכרטיסי האשראי הגנובים והופכים את הכרטיסים הישראליים ללא אמינים בעיני העולם, כמו הניגריים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x