שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

בכירים באפל מעוניינים לפתח מיני-אייפד

במהלך המשפט הסוער בין אפל וסמסונג נחשף בסוף השבוע מכתב שכתב אדי קיו, סמנכ"ל באפל, ב-2011 - המראה כי צמרת החברה דווקא הייתה מעוניינת לפתח אייפד קטן יותר, בניגוד להצהרות הפומביות של ג'ובס

הראל עילם 12:2104.08.12
בכירים באפל דווקא חושבים שיש מקום לפיתוח של מיני-אייפד - בניגוד להצהרותיו הפומביות של מנכ"ל אפל המנוח, סטיב ג'ובס, בנושא. כך עולה ממכתב פנימי שנשלח להנהלת אפל בינואר 2011 על ידי אדי קיו, סמנכ"ל המוצרים באפל. המסמך התפרסם אמש (ו') במהלך המשפט המתוקשר היטב בין סמסונג ואפל.

 

קיו כתב דאז: "אני חושב שיש שוק לטאבלט בגודל 7 אינץ ואנחנו צריכים לעשות אחד". במכתב הוא הגיב לדברי עיתונאי שעבר מאייפד לסמסונג גלקסי טאב הראשון, והוסיף בעצמו: "אני מסכים עם הרבה מהטענות האלו. אני מוצא שקריאת מסמכים וצפיה בתמונות וסרטונים מאוד נוחה על מסך 7 אינץ".

 

בזמן כתיבת המסמך, קיו היה ראש פיתוח אייטונס, אפל וסמסונג עדיין לא החלו במלחמה משפטית הישירה והסבוכה שלהן, וסטיב ג'ובס עדיין היה בחיים. תוכן המכתב עלה לדיון במשפט במהלך החקירה הנגדית של ראש חטיבת פיתוח iOS סטיב פורסטל, שהודה שקיו השתמש בגלקסי טאב במשך תקופה מסויימת. סמסונג העלתה את הנושא על מנת להראות שאפל עצמה גם מושפעת מהעיצובים שלה. המכתב נשלח אז לידי טים קוק, פורסטל וסמנכ"ל השייוק פיל שילר.

 

 

סמסונג גלקסי טאב. אפל דווקא רוצה להעתיק את סמסונג במקרה הזה סמסונג גלקסי טאב. אפל דווקא רוצה להעתיק את סמסונג במקרה הזה

 

ג'ובס התבטא בעבר בנושא בחריפות ואמר כי לא יהיו מיני-אייפדים, והצהיר כי הגודל של האייפד הוא "מושלם". את הדברים האלו הוא אמר בתגובה לשמועות העיקשות על כך שהחברה עובדת על טאבלט קטן יותר, שמועות שהחלו להופיע כבר ב-2010 וכן נגד טאבלט האנדרואיד הראשון שעמד לצאת דאז, הגלקסי טאב. הוא הגדיר את המיני-טאבלטים כ"מתים עם הגעתם", כלומר ללא כל סיכוי להצליח. קיו כתב את המכתב מספר חודשים לאחר ההתבטאויות הללו.

 

האסטרטגיה של אפל עד כה מתמקדת בפיתוח מספר מצומצם מאוד של מוצרים. בתחום המובייל היא מציעה רק טאבלט אחד וטלפון חכם אחד. עם זאת, מספר עיתונאים ציטטו את קיו שהוא אומר שג'ובס היה דווקא "מאוד פתוח" לרעיון של מיני-אייפד במהלך הדיונים הפרטיים בנושא ואף שקל לסגת מעמדתו.

 

ניתן להניח כי הדבר יצית מחדש את השמועות על כך שהחברה מתכוונת לשחרר טאבלט קטן יותר. מספר דיווחים טוענים כי החברה תציג ב-12 לספטמבר, בנוסף לאייפון 5, גם אייפד עם מסך בגודל 7.85 אינץ, שיתחרה מול הקינדל פייר ונקסוס 7. אפל לא אישרה את התאריך, אבל מספר רב של מקורות אומרים כי היא תערוך אירוע גדול באותו יום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x