$
אינטרנט

גוגל השיקה את Google Fiber - חיבור אינטרנט מהיר במיוחד

Fiber, שזמין כרגע רק בקנזס סיטי במיזורי, מציע אינטרנט במהירות העלאה והורדה של גיגה-ביט לשניה החל מחבילה של 70 דולר בחודש. תמורת 120 דולר בחודש יקבל המשתמש גם טלוויזיית גוגל TV משודרגת וטאבלט נקסוס 7

שי ענבל 12:3427.07.12

גוגל הופכת לספקית רשת: החברה הכריזה על השקת Google Fiber - אינטרנט על בסיס סיבים אופטיים במהירות העלאה והורדה של גיגה-ביט (כ-125 מגה-בייט) לשניה. לפי גוגל, פייבר "מהיר פי 100" מחיבור הרשת הרגיל.

 

במסגרת ההשקה, דיברה גוגל על הגידול במהירות של המעבדים וכמות האחסון במחשבים, והשוותה אותו למהירות האינטרנט - שנשארה מאחור, לדבריה, במיוחד בארה"ב. "אינטרנט במהירות גיגה-ביט לשניה הוא רק ההתחלה", אמרה גוגל.

 

 

החברה מציעה מחירים נוחים במיוחד שמתחרים בספקיות הרשת המובילות בארה"ב, כמו ורייזון ו-AT&T, עם שלוש תוכניות: בראשונה, ישנה עלות התקנה של 300 דולר ואחריה ניתן לקבל אינטרנט במהירות "רגילה" (5 מגה-בייט הורדה, 1 מגה-בייט העלאה) בחינם למשך 7 שנים לכל הפחות. התכנית השניה והשלישית הן ללא דמי התקנה ומציעות תשלום של 70 או 120 דולר בחודש עבור 1 גיגה-ביט לשניה - כאשר ההבדל ביניהן הוא שבתכנית של ה-120 מספקת גוגל את טאבלט הנקסוס 7 וגרסה חדשה של גוגל TV בשם Fiber TV. בשתי התכניות מקבל המנוי שטח אחסון של 1 טרה-בייט (1,000 גיגה-בייט) ב-Google Drive - שירות הענן של החברה.

 

כאמור, במסגרת Google Fiber מספקת גוגל גרסה חדשה של גוגל TV - הממיר החכם שלה המבוסס על אנדרואיד, בשם Fiber TV. מדובר בגרסה משופרת של השירות שלא זכה להצלחה רבה עד כה. במסגרת פייבר TV יוכל המשתמש להקליט עד 500 שעות של תכניות באיכות HD באמצעות כונן אחסון של 2 טרה-בייט וכן להשתמש בפיצ'רים המוכרים של גוגל TV - כמו חיפוש ואפליקציות ישירות מהטלוויזיה עצמה. אפליקציות אנדרואיד ו-iOS יושקו בעתיד כדי לשלוט על הטלוויזיה מרחוק, וגם אפשרות לסטרימינג תגיע בעתיד, לפי גוגל.

 

גוגל משיקה בתחילה את השירות בקנזס סיטי, אולם לא כל תושבי העיר יוכלו ליהנות ממנו. גוגל מתכננת לפרוס את התשתית שלה רק בשכונות בהן יש את העניין הגבוה ביותר ב-Fiber. כדי "להתחרות" על לבה של גוגל על התושבים לשלם 10 דולר כדי להירשם מראש לשירות, ובאזורים בהם כמות הנרשמים תהיה גבוהה ותעלה על הכמות המינימלית שמגדירה גוגל - תיפרס התשתית. כל "תחרות" כזו נקראת Rally, כאשר ה-Rally הראשון ייפתח ב-9 בספטמבר. לא ברור כמה זמן ייקח עד שהשכונה הראשונה תזכה להצטרף לשירות המסקרן.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x