חדשות טכנולוגיה

"כשנחזור מגאנה נוכל לכסות את המשכנתא"

רועי עזב את עבודתו כמומחה לאבטחת מידע לאחר שקיבל הצעה מחברה אפריקאית גדולה. "נשבר לנו לשלם מסים כל כך גבוהים, בנוסף ל־4,500 שקל בחודש למשכנתא וסכום דומה לגני הילדים. בסוף החודש אתה נשאר רק עם נעליים"

אסף גלעד 07:3725.07.12

רועי (32), נשוי ואב לשני ילדים בני 4 ו־5 ממרכז הארץ, עזב את עבודתו כמומחה לאבטחת מידע לאחר שקיבל הצעה מחברה אפריקאית גדולה, הפועלת בעיר אקרה בגאנה שבמערב אפריקה. "אני ואשתי חיפשנו דרך לעזוב לזמן מה", הסביר רועי ל"כלכליסט", "הביטחון התעסוקתי במדינה מתערער, ואתה חי בחשש

שבכל יום יפתחו טכנולוגיה חדשה ותצטרך להתחיל מחדש. נשבר לנו לשלם מסים כל כך גבוהים, בנוסף ל־4,500 שקל בחודש למשכנתא וסכום דומה לגני הילדים. בסוף החודש אתה נשאר רק עם נעליים".

 

רועי עובד במקצוע הייטק נחשק עם שכר של 22 אלף שקל ברוטו, שממנו נשארים לו קרוב ל־13 אלף שקל נטו בחודש. בגאנה הוא ישתכר 24 אלף שקל נטו בחודש בנוסף להוצאות דיור וחינוך לילדים. "נחסוך כמה אלפי דולרים בחודש, נשכיר את הדירה בארץ וכשנחזור נוכל אולי לכסות את המשכנתא", אומר רועי.

 

ובכל זאת, רועי עובר ליבשת אפריקה. "נכון, זו לא מנהטן ולא אמסטרדם אבל אירופה היא מקום די אפור לחיות בו", הוא אומר. "אפריקה היא מקום עם הזדמנויות, כששבע מעשר המדינות שיתפתחו בקצב המהיר ביותר בעשור הקרוב הן אפריקאיות. חשבנו שזו תהיה הזדמנות טובה לילדים ללמוד שפה חדשה וליצור חברויות חדשות. יכול להיות שנישאר שם שנתיים, ארבע או תשע שנים. אי אפשר לדעת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x